Ścieżka przyrodniczo - dydaktyczna, która znajduje się w leśnictwie Tarnawa rozpoczyna się tuż przy filarach mostu. Po nim poprowadzone były tory dawnej kolejki wąskotorowej. Ciekawostka z Watahy - to za tymi filarami ukrywał się Rebrow uciekając z Halidem. Trasa kolejki, funkcjonującej w latach 1900 - 1934. Razem z odgałęziami miała 46,6 km długości i biegła z Ustrzyk Górnych do Sokolików Górskich.
Spacerem do celu
Obok mostu jest parking i tablica informacyjna i to stąd ruszamy tzw. "dziewietnastką" - dawną drogą zakładową. Trasa prowadzi nieznacznie pod górę, utwardzoną drogą szutrową w urokliwym, leśnym terenie przełomu potoku Roztoki. Nie jest to trasa wymagająca, więc mogą z niej skorzystać również osoby o słabej kondycji fizycznej.Zobacz również: Jaskinia Jahybta na planie Watahy
Wędrując do celu warto zatrzymać się przy tablicy informacyjnej „Retencja górska”. Tutaj można zejść kilka metrów w dół i zobaczyć zabezpieczone w ramach małej retencji górskiej osuwisko na potoku Roztoki. Jest to ciekawe zjawisko geologiczno-przyrodnicze.
Platforma widokowa Pichurów
Po przejściu ok. kilometra z prawej strony drogi znajduje się taras widokowy. To przy nim nadleśnictwo ustawiło tablicę z panoramą podpisanych szczytów. Bukowym Berdem, Kopą Bukowską i Krzemieniem. Natomiast po lewej stronie, po pokonaniu kilkunastu drewnianych schodków naszym oczom ukaże się cudowny widok z panoramą na góry. Ciekawostka z Watahy - na tym wzniesieniu w II sezonie znajdował się plan Watahy z atrapą domu i schronu Rebrowa.Po powrocie ze spaceru polecam nadłożyć drogi i pojechać głębiej w stronę Bieszczadzkiego worka na spacer po Torfowiskach Tarnawa
[Best_Wordpress_Gallery id="153" gal_title="Ścieżka Pichurów"]
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.