Rozpoczęto intensywne prace przy naprawie odcinka linii 108 prowadzącego do przejścia granicznego w Krościenku. Jak informuje Jerzy Zuba, już za kilka dni mają ruszyć kursy obsługiwane przez pociągi SKPL. To działania, których celem jest pomoc uchodźcom przybywającym na terytorium Polski.

Nieczynna od lat linia kolejowa do przejścia granicznego w Krościenku ma zostać przywrócona do funkcjonowania w ciągu najbliższych dni. Dzisiaj kolejarze, pracownicy Zagórskiej Sekcji PKP przystąpili do prac przy udrożnieniu i przygotowaniu torowiska do przejazdów pociągów firmy SKPL. Dotyczy to przede wszystkim trasy z Uherzec Mineralnych do nieczynnego od 2010 roku terminala kolejowego przejścia granicznego z Ukrainą w Krościenku. Dotychczas stan tej trasy był bardzo zły i korzystały z niej jedynie Bieszczadzkie Drezyny Kolejowe.

Pierwsze pociągi ewakuacyjne z uchodźcami z Ukrainy mają ruszyć już 3 marca. Obsłuży je wahadłowo na odcinku Krościenko – Zagórz prywatny przewoźnik SKPL. Z Zagórza uchodźcom będzie dużo łatwiej przedostać się dalej, przy wykorzystaniu pociągów PKP Intercity

– informuje Jerzy Zuba, lokalny samorządowiec.

Zdjęcie główne: Jerzy Zuba