Reklama

Reklama

Ratownicy Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego otrzymali translatory obsługujące 30 języków. Urządzenia znacząco ułatwiają komunikację

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności

Reklama

Od kilkudziesięciu godzin ratownicy Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego pełnią całodobowe dyżury na przejściu granicznym w Krościenku udzielając pomocy potrzebującym. Często w prawidłowym przebiegu rozmowy ratowników z uchodźcami na przeszkodzie staje bariera językowa.

Ratownicy Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego udzielają pomocy potrzebującym uchodźcom tuż po przekroczeniu granicy. Z punktu widzenia pierwszej pomocy, jest to rozwiązanie, które pozwala udzielać medycznych czynności ratunkowych najszybciej jak jest to możliwe w kontekście prawa międzynarodowego. Jak podkreślają medycy jest to wyjątkowo trudne doświadczenie dla wszystkich, nacechowane smutkiem i strachem. Dodatkowym utrudnieniem w udzielaniu pomocy okazuje się bariera językowa. To szczególnie groźne w momentach, gdy istnieje potrzeba natychmiastowego leczenia. Na ten problem uwagę zwrócił jedne z polskich producentów elektroniki.

Otrzymaliśmy pomoc techniczną w postaci translatorów operujących 30 językami. Te małe urządzenia już w pierwszych godzinach dyżuru na pierwszej linii frontu oddały nieocenioną przysługę w komunikacji z pacjentami ze Wschodu

- mówią zadowoleni ratownicy bieszczadzkiego pogotowia.

Ogromne wsparcie okazała także firma farmaceutyczna, która obdarowała ratowników ogromną ilością witamin, odżywek i drobnego sprzętu medycznego dla najmłodszych uchodźców z Ukrainy.

W całym ogromie nieszczęścia jakie nas dzisiaj otacza, nadzieją napawa solidarność i bezinteresowność Ludzi Dobrej Woli. Niejednokrotnie już w sytuacjach kryzysowych zaznaczali oni swoją cichą obecność wlewając otuchę w nasze serca. Jesteście wielcy!

- dodają ratownicy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy