Tuż przed Świętami Wielkanocnymi zakończono świąteczną akcję charytatywną „Drzewko Życzliwości zorganizowaną przez Centrum Usług Społecznych w Bukowsku i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Bukowskiej. Zbiórka artykułów spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem mieszkańców.

„Drzewko Życzliwości” to coroczna akcja prowadzona na terenie gminy Bukowsko. Polega na wrzuceniu dowolnego produktu spożywczego, higienicznego lub kosmetycznego do wózka oznakowanego logiem akcji. Następnie wszystkie artykuły przekazywane są do najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy.

Jak informują organizatorzy akcji, zbiórka trwała przez dwa tygodnie. W tym czasie w sklepach spożywczych na terenie gminy Bukowsko zbierano produkty w specjalnie przygotowanych koszykach. Po zakończeniu zbiórki pracownice Centrum Usług Społecznych oraz wolontariusze Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Bukowskiej, przewieźli zebrane rzeczy do urzędu gminy, skąd trafiły do osób samotnych, starszych i rodzin wielodzietnych.

Fot. UG Bukowsko

W trakcie akcji, dzięki otwartości i życzliwości naszych mieszkańców w kartonach sukcesywnie zaczęły pojawiać się dary. Mini zestawy produktów przynoszonych przez poszczególnych darczyńców. W akcję zaangażowały się również nasze gminne szkoły, gdzie gromadzono produkty przynoszone przez młodzież i pracowników

– informuje Centrum Usług Społecznych w Bukowsku.

Zdjęcie główne: UG Bukowsko