Rozpoczęliśmy długi weekend majowy. Wielu z nas postanowi spędzić ten czas aktywnie, wybierając się na szlaki turystyczne. W związku z tym dyrekcja Bieszczadzkiego Parku Narodowego wydała komunikat.

Warunki w górach na weekend majowy

Przez kilka następnych dni, szlaki piesze, ścieżki przyrodnicze, parkingi i toalety będą dostępne dla zwiedzających. Należy jednak uważać, ponieważ niektóre odcinki są podmokłe i śliskie. Jak wynika z komunikatów przekazywanych przez Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, mimo że w dolinach nie ma już śniegu, w wyższych partiach występują nieznaczne zagrożenie lawinowe. Na stokach północnych pokrywa śniegu kształtuje się w przedziale 10-100 centymetrów. Szczególną ostrożność należy zachować w masywie Wielkiej Rawki.

Zakup biletów i parkowanie

Wstęp na teren Bieszczadzkiego Parku Narodowego jest płatny. Więcej na ten temat pisaliśmy wczoraj. Jak i gdzie zakupić bilet oraz kto jest zwolniony z płatności przeczytacie pod tym linkiem.

Parkowanie pojazdów jest możliwe tylko na parkingach BdPN-u i parkingach gminnych. Sanitariaty, które udostępniane są za darmo znajdujące się w pobliżu punktów informacyjno-kasowych. Tam również zlokalizowano kosze na odpady.

To jedyne miejsca gdzie można pozostawić śmieci. Zalecamy jednak, aby zabierać śmieci ze sobą

– informuje dyrekcja parku.

Chcąc dostać się na Tarnicę, w Wołosatem należy pozostawić pojazd na parkingu, ponieważ w samej osadzie obowiązuje zakaz parkowania – przed punktem informacyjnym też, a dalej jest zakaz wjazdu (można dostać mandat).