Reklama

Reklama

Plany na kolejną ogromną inwestycję. Gmina Solina chciałaby rozbudować kolej gondolową

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Jezioro Solińskie i okolice

W ostatnich dniach miało miejsce uroczyste otwarcie kolei gondolowej w Solinie. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz, w tym również Adam Piątkowski. Wójt gminy Solina zapowiedział kolejną inwestycję, która ma szansę na realizację. Jego marzeniem jest wybudować drugą linię kolei do Polańczyka.

Za nami oficjalne otwarcie nowej atrakcji turystycznej w Solinie. Na ponad 1,5-kilometrowej trasie kolei widokowej przebiegającej nad solińską zaporą zamontowanych zostało 25 gondoli - w każdym wagoniku może przebywać osiem osób. Od 1 lipca wszyscy zainteresowani i „głodni wrażeń” mogą podziwiać spektakularne widoki z całkiem innej perspektywy. Ze stacji początkowej Plasza dotrzemy na Górę Jawor, gdzie z wieży widokowej oraz tarasu możemy zobaczyć dokładnie pokonaną trasę koleją linową, monumentalną zaporę, Jezioro Solińskie, Zalew Myczkowiecki, a także okoliczne miejscowości.

Prace nad budową nowego ośrodka turystycznego Grupy PKL i PFR trwały ponad rok. Koszt inwestycji to 110 milionów złotych.

Czy powstanie kolejka łącząca Solinę z Polańczykiem?

Fot. Kamil Mielnikiewicz
Wydaje się, że uruchomiona 1 lipca kolejka gondolowa to tylko część kolejnych inwestycji. Wójt Adam Piątkowski chciałby rozbudować ją i połączyć Solinę z Polańczykiem. Tym razem lina zostałaby rozciągnięta bezpośrednio nad zalewem i prowadziłby do trzeciej stacji zlokalizowanej na jednej z działek należących do gminy.

Inwestycja miałyby zostać zrealizowana również przez Polskie Koleje Linowe i sfinansowana przez Polski Fundusz Rozwoju.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE