Lesko – miasto potocznie nazywane Bramą Bieszczad – odwiedzi dzisiaj Jarosław Kret, znany polski dziennikarz, prezenter oraz podróżnik. Spotkanie odbędzie się w ramach tegorocznego Bieszczadzkiego Festiwalu Książki.

Jarosław Kret odwiedzi Lesko

Słynny prezenter pogody i podróżnik odwiedzi dzisiaj Lesko. Celem jego wizyty jest spotkanie z czytelnikami w ramach Bieszczadzkiego Festiwalu Książki. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesku na ulicy Piłsudskiego 4. Wstęp wolny.

Prezenter pogody, dziennikarz telewizyjny i radiowy, podróżnik

Jarosław Kret od 2002 roku jest prezenterem prognozy pogody, a od 2020 – spikerem. W latach 2002–2016 był związany z TVP: najpierw w TVP3 a od września 2004 roku do czerwca 2016 – po Wiadomościach w TVP1. Był też prezenterem pogody w TVP Info oraz w Nowa TV. Od grudnia 2018 jest prezenterem pogody w Radiu Złote Przeboje, a 18 grudnia 2019 zadebiutował w tej roli w telewizji Polsat, gdzie prognozy pogody prowadzi po głównym wydaniu Wydarzeń oraz na antenie Polsat News, a także zapowiada programy Polsatu między innymi po serialach, filmach czy też po Interwencji. Od czerwca 2020 prowadzi na antenie Superstacji swój autorski magazyn EkoKret, w którym omawia zagadnienia związane z ekologią oraz promuje zachowania mające na celu troskę o środowisko naturalne.

Jarosław Kret oprócz kariery telewizyjnej i radiowej, sprawdza się również na ścieżce pisania książek, głównie o tematyce podróżniczej. W jego zbiorze znajdują się miedzy innymi „W Ziemi Świętej”, „Polska według Kreta”, „Indie. Kraj w którym od wieków wszystko płynie własnym rytmem”, „Mój Madagaskar” czy „Podróże Kulinarne z Jarkiem Kretem. Kuchnia Indyjska”.