Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Wołkowyja z lotu ptaka [VIDEO]

foto Mateusz Dzierwa - Korso Sanockie

informacja-turystyczna Dla osób, które chciałby odwiedzić Wołkowyję a zastanawiają się czy warto, to kanał Views from the sky przychodzi z pomocą i prezentuję wspaniały materiał z lotu ptaka.

MK, korsosanockie.pl / red. Kamil Mielnikiewicz

Opublikowano: 10 sierpnia 2020 12:43 | Aktualizacja: 10 sierpnia 2020 12:45

Wołkowyja - (ok. 414 m n.p.m.) jest dziś dużą wsią letniskową położoną w malowniczej dolinie rozlewiska Solinki u podnóża widokowego szczytu Plisz (583 m) przy ujściu potoku Wołkowyjka do Solinki (obecnie do Jeziora Solińskiego) i skrzyżowaniu małej obwodnicy bieszczadzkiej z malowniczą powiatową drogą prowadzącą u podnóża widokowej Korbani (894 m) przez Górzankę, Radziejową, Stężnicę do Baligrodu.

 

Walory przyrodnicze miejscowości i najbliższej okolicy:

 

Miejscowość położona jest na terenie Wschodniobeskidzkiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Posiada malownicze otoczenie wód zatoki rzeki Solinki tworzącej 16 km odnogę Jeziora Solińskiego oraz bezleśnych widokowych grzbietów górskich dających rozległe panoramy na Bieszczady Wysokie i otoczenie "bieszczadzkiego morza".

 

Szlaki turystyczne:

Szlak zielony pieszy górski (45 km) łączy miejscowość z widokową Korbanią (905 m), z Krysową i Bieszczadzkim Parkiem Narodowym oraz Jeziorem Myczkowieckim, Leskiem i Zagórzem.

 

Najbardziej widokowy jest właśnie jego odcinkiem między miejscowościami: Terka - Bukowiec - Korbania /Patrola/ (894 m) - Wołkowyja - Plisz (583 m) - Wierchy (635 m) - Polańczyk. 

 

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.