Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej

foto Archiwum

imprezy Sanok powoli staje się miastem melomanów. Po koncercie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Podkarpackiej czas na muzykę organową i kameralną.

Asia Paś

Opublikowano: 14 października 2020 13:00 | Aktualizacja: 14 października 2020 10:52

Od 16 do 18 października 2020 r. w ramach I DNI MUZYKI ORGANOWEJ SANOK 2020 odbędzie się Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej.Jego  pomysłodawcą jest prezes Stowarzyszenia Pro Artis - Łukasz Kot.

 

Celem Festiwalu jest popularyzacja muzyki organowej i kameralnej na terenie województwa podkarpackiego, a także przybliżenie twórczości dawnych i współczesnych kompozytorów.

 


Zobacz także: Wieczór autorski Kazimierza Nóżki


 

Od piątku do niedzieli w Sanoku wystąpią wybitni artyści z różnych stron Polski:  dr hab. Piotr Rojek, prof. AMKL we Wrocławiu – Dyrektor Artystyczny Festiwalu (organy, Wrocław), prof. dr Łukasz Długosz (flet, Gdańsk), dr hab. Agata Kielar-Długosz (flet, Gdańsk), prof. zw. dr hab. Roman Perucki (organy, Gdańsk), dr hab. Henryk Jan Botor (organy, Tychy-Kraków).

 

Wszystkie koncerty bezpłatne i odbędą się w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sanoku.

żródło: Oficjalna strona Miasta Sanoka

 

                                                                                    fot: Oficjalna strona Miasta Sanoka

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.