Cypel w Polańczyku. Atrakcje i ceny [ZDJĘCIA, WIDEO]

lip 23, 2021 | Jezioro Solińskie

Część uzdrowiskowa Polańczyka znajduje się na półwyspie otoczonym z dwóch stron wodami Jeziora Solińskiego. Od przecinającej Polańczyk ulicy Zdrojowej, gdzie znajdują się knajpki, budki z goframi i lodami, a także kramy z pamiątkami, prowadzą zejścia do jeziora i przystani.

Znajdujące się tutaj kąpieliska i liczne przystanie są znakomitym miejscem do uprawiania sportów wodnych. Największe ich skupisko usytuowano na samym końcu półwyspu, na tzw. Cyplu.

Spacerem po „Cyplu”

Tętniący życiem Cypel to sezonowa atrakcja dla każdego. Dla młodzieży, osób starszych i rodzin z dziećmi.

Zobacz rownież Spacer po Solińskim Deptaku. Atrakcje.

Spacerując w stronę Cypla, tuż obok parkingu, w lasku po prawej stronie znajduje się Park Linowy. Jest dosyć rozbudowany i zróżnicowany, z 5 trasami dla młodszych i starszych dzieci. Ceny od 20,00 do 45,00.

Po lewej stronie znajduje się Tawerna Żeglarska, a za nią ścieżka prowadząca do nowej i nowoczesnej Eko Mariny. Znajdują się tutaj dwa baseny z nieckami zanurzonymi w wodzie, bosmanat i wypożyczalnia przeróżnego sprzętu wodnego.

Od kajaków poprzez rowerki, motorówki, jachty aż do katamaranów. Cena wejścia na basen to 6,00/godz. ulgowy i 8,00/godz. normalny. Są również bilety rodzinne w cenie 18,00 i 24,00, a także zniżki przy wykupieniu wejściówek na 4 godz. lub na cały dzień. Wypożyczenie leżaka to koszt 5,00 zł/godz.

Ceny wypożyczenia sprzętu pływającego znajdziecie na na zdjęciu poniżej

Po prawej stronie od Eko Mariny znajduje się przystań służb ratowniczych Bieszczadzkiego WOPR oraz Policji.

Natomiast spacerując od parkingu prosto, traficie na knajpki, kawiarnie i na koniec Cypla. To tutaj przygotowano strzeżone kąpielisko, jest plaża i całe mnóstwo większych i mniejszych pomostów, w lepszym lub gorszym stanie, w których wypożyczycie sprzęt pływający.

Plaże, tak jak i cały brzeg nad jeziorem są trawiaste, kamieniste i błotnisto – piaskowe. Wiele zależy od poziomu wody w jeziorze. Z tego miejsca rozpościera się urokliwy widok na pobliskie wzgórza, jezioro i całą zaporę.

Sporo jeszcze jest do zrobienia na Cyplu, ale każdego roku jest lepiej. Jest to dosyć zadbane miejsce i na wyprawę nad wodę całkiem przyzwoite. Tym bardziej, że na całym jeziorze jest tylko kilka strzeżonych plaż, a kąpiel poza nimi jest niebezpieczna.