Reklama

Reklama

Jędrusiowa opowieść o cudzie w Łopience

Opublikowano: 24 października 2020 16:09
Autor: Asia Paś | Zdjęcie: Asia Paś

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

bieszczadzkie-opowiesci Łopienka - wieś niegdyś tętniąca życiem.Dziś odżywa na nowo.

Reklama

Wędrując polną drogą podążamy na spotkanie historii.Ta nie istniejąca dziś wieś posiada również swoje legendy.Jedną z nich chciałbym dziś przypomnieć. A zaczyna się tak.


Czytaj także: Babcina opowieść o bieszczadzkich aniołach


Wydarzenie miało miejsce wówczas, gdy dziewczynka miała 7 lat. I co ważne nie potrafiła mówić. W folwarku trwały prace przy sianokosach. Słonecznego poranka matka wraz z dziewczynką poszła na folwarczną łąkę do pracy. W czasie gdy kobieta pracowała, córka bawiła się w pobliżu.

Było już upalne południe. Dziecko spragnione pochyliło się nad strumykiem by napić się wody. Wtem spostrzegła nad strumykiem dziwną jasność i zobaczyła Matkę Bożą z Dzieciątkiem. Dziewczynka przeraziła się ogromnie i krzyknęła : mamo!

Było to pierwsze słowo, które wypowiedziała po siedmiu latach, a później niezgrabnymi, ale zrozumiałymi słowami opowiedziała, co ją spotkało. Wieść o cudzie uzdrowienia rozeszła się bardzo szybko, przyciągając w to miejsce wielu ludzi.

Umieszczony przy strumyku obraz Matki Bożej stał się celem pielgrzymek. Odwiedzając to miejsce przystańcie pod starą lipą. Posłuchajcie o czym szumią konary.Może usłyszycie gwar dawnej wsi lub lipa opowie wam kolejną legendę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • miesiąc temu | ocena +7 / -14

  JB

  Ludzie zlitujcie się Nie wymyślacie nowych Bajek i pierduł zajmijcie się uczciwą pracąa..

 • miesiąc temu | ocena +15 / -3

  Bieszczadzki

  Barbara .... Nie wierzysz ? Nie prorokuj , bo jedno drugiemu przeczy . Przeczytaj też znaczenie wyrazu "legenda " choć czytając Twoje wypociny wiem że pisząc "przeczytaj" będzie stanowczo za trudne .

 • miesiąc temu | ocena +9 / -9

  Acredysz

  Barbara cóż to, język polski trudnym językiem jest? Może powinnaś się przejść do tego strumyka, może cię ozdrowi i zaczniesz pisać w języku rodaków.