Reklama

Reklama

Zwiedzenie wnętrza zapory wodnej w Solinie ponownie dostępne dla turystów [ZDJĘCIA+WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zwiedzenie wnętrza zapory wodnej w Solinie ponownie dostępne dla turystów [ZDJĘCIA+WIDEO] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności

Na ten moment czekała rzesza osób odwiedzających Solinę. Po ponad dwóch latach turyści ponownie mogą zwiedzić wnętrze największej zapory wodnej w Polsce. Przypomnijmy. PGE Energia Odnawialna zamknęła obiekt ze względu na pandemię koronawirusa i wprowadzane w całym kraju obostrzenia.

Po ponad dwóch latach turyści odwiedzający Solinę ponownie będą mogli zobaczyć od środka największą zaporę wodną w Polsce. PGE Energia Odnawialna poinformowała o wznowieniu zwiedzania obiektu od 10 czerwca. Będzie się ono odbywało w dniach od wtorku do soboty w godzinach 09:00-17:00, dokładniej - o godzinie 09:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00 oraz o 16:00.

W sprawie usługi zwiedzania, należy udać się do recepcji, osobiście w celu wykupienia dostępnych biletów. Nie prowadzimy rezerwacji telefonicznych, email dla osób indywidualnych. Niebawem uruchomiona zostanie sprzedaż biletów online na stronie www.solina.pl

- informuje PGE Energia Odnawialna.

Zwiedzanie jest realizowane przy minimalnej ilości 13 osób. W przypadku zwiedzania elektrowni przez osoby indywidualne, należy osobiście zgłosić się do budynku Centrum Energii Odnawialnej około 30 minut przed planowaną godziną wycieczki.

[Best_Wordpress_Gallery id="620" gal_title="Wnętrze zapory"]

Sześć metrów pod dnem Jeziora Solińskiego

Zwiedzanie zapory wodnej w Solinie to nie lada gratka nie tylko dla fanów tego typu budowli. Trasa zwiedzania prowadzi przez hale elektrowni do wnętrza zapory, które znajduje się na głębokości sześciu metrów poniżej dna Jeziora Solińskiego. Tam temperatura wynosi 7 stopni Celsjusza. Wnętrze zapory to ponad 2 kilometrów korytarzy służących przede wszystkim do kontroli i obsługi elektrowni.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE