Reklama

Reklama

W wakacje ratownicy bieszczadzkiego WOPR-u będą zabezpieczać cztery kąpieliska nad Jeziorem Solińskim

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W wakacje ratownicy bieszczadzkiego WOPR-u będą zabezpieczać cztery kąpieliska nad Jeziorem Solińskim - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Do rozpoczęcia wakacje pozostały niespełna 3 tygodnie. Każdego roku jest to okres, kiedy goście chętnie odwiedzają Bieszczady i okolice Jeziora Solińskiego. Z wielu prognoz przewiduje się, że tegoroczny sezon turystyczny może być gorszy pod względem frekwencji, adekwatnie do lat ubiegłych. Na osoby, które zdecydują się przyjechać i skorzystać, między innymi z atrakcji wodnych, czekać będą cztery strzeżone kąpieliska.

Do rozpoczęcia wakacje pozostały niespełna 3 tygodnie. Każdego roku jest to okres, kiedy goście chętnie odwiedzają Bieszczady i okolice Jeziora Solińskiego. Z wielu prognoz przewiduje się, że tegoroczny sezon turystyczny może być gorszy pod względem frekwencji, adekwatnie do lat ubiegłych. Na osoby, które zdecydują się przyjechać i skorzystać, między innymi z atrakcji wodnych, czekać będą cztery strzeżone kąpieliska.

 

Już niedługo rusza sezon wakacyjny. Mimo wielu niekorzystnych prognoz, wielu turystów wybierze Bieszczady i odpoczynek nad Jeziorem Solińskim. Warto podkreślić, że pierwszą i najważniejszą sprawą jest to, by był to bezpiecznie spędzony czas. Nad wodą, o bezpieczeństwo wszystkich gości czuwać będzie ponad 20 ratowników Bieszczadzkiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy zabezpieczą łącznie cztery kąpieliska: Cypel i Patelnia w Polańczyku, Biała Flota w Solinie oraz kąpielisko Zawóz w miejscowości Zawóz. Ponadto WOPR-owcy i ratownicy zespołu ratownictwa medycznego przy wykorzystaniu karetki wodnej będą kontrolować cały obszar Jeziora Solińskiego.

 

Ratownicy apelują o rozsądne zachowanie się nad wodą i w wodzie. Korzystający z kąpielisk powinni wystrzegać się alkoholu oraz niebezpiecznych sytuacji związanych z brawurą. Powinni również pamiętać o używaniu kamizelek ochronnych i kapoków. Przypominają, że nad Jeziorem Solińskim działa całodobowo ich numer alarmowy - 607 112 112.

 

Zdjęcie główne: WOPR Bieszczady

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE