Bieszczady od dekad przyciągają ludzi sztuki – poetów, malarzy, bardów. Wśród nich od lat obecny jest Paweł Lewandowski, artysta związany z tym regionem nie tylko emocjonalnie, ale także zawodowo. To właśnie tu, wśród lasów, Paweł Lewandowski pracuje jako leśnik, a przy tym tworzy między innymi fotograficzne obrazy przyrody. Jego pasją, z którą dzieli się z innymi od lat, jest muzyka. Nie ma chyba letniego wieczoru w bieszczadzkiej knajpie, podczas którego nie rozbrzmiewałby dźwięk jego gitary i śpiew pełen emocji. Od mniejszych, kameralnych koncertów, aż po większe wydarzenia plenerowe jak Festiwal Natchnieni Bieszczadem w Cisnej – wszędzie tam, gdzie pojawia się Paweł, towarzyszy mu wierna publiczność i niepowtarzalna atmosfera.
„Pieśni Wiatru” – debiut z głębi duszy
Po latach grania na żywo i uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych, przyszedł czas na pierwszy album. Debiutancka płyta zatytułowana „Pieśni Wiatru” zawiera 11 utworów i, jak zdradza artysta, motyw wiatru i przemijania przewija się przez wszystkie piosenki. Tytuł nie jest przypadkowy – to właśnie wiatr stał się metaforą emocji, wspomnień i chwil, które odchodzą, ale zostawiają po sobie ślad.
„Natchnieni Bieszczadem”. Historia jednej piosenki
Podczas jednego z ostatnich wydarzeń w Stanicy Kresowej Chreptiów w Lutowiskach, Paweł Lewandowski zaprezentował publiczności jeden z utworów z nadchodzącej płyty.
Ta piosenka powstała po jednym z moich najulubieńszych festiwali. To było pięć lat temu. Pojechałem z moją ów-dziewczyną na festiwal Natchnieni Bieszczadem, który wtedy odbywał się jeszcze na parkingu w Cisnej. Po tych trzech dniach muzyki, rozmów i emocji… rozstaliśmy się. Każde z nas pojechało w swoją stronę. A potem napisaliśmy do siebie wiadomości tekstowe. W formie wiersza, oczywiście, bo tak nakazuje prawo miłości
– mówił.
Piosenka, która narodziła się z tamtego przeżycia, nosi tytuł „Natchnieni Bieszczadem”.
Choć emocje wokół płyty „Pieśni Wiatru” już teraz są wyczuwalne, na więcej szczegółów dotyczących samego albumu trzeba jeszcze chwilę poczekać. Oficjalna premiera została zaplanowana na 26 kwietnia 2025 roku o godzinie 20:00 i odbędzie się w Zagrodzie Chryszczata w Smolniku, w gminie Komańcza. To właśnie tam Paweł Lewandowski zaprezentuje cały materiał podczas koncertu premierowego, który dla wielu fanów i sympatyków jego twórczości będzie pierwszą okazją do usłyszenia pełnej opowieści, jaką snują „Pieśni Wiatru”.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.