Reklama

Reklama

Zakończyły się prace przy modernizacji Bieszczadzkiego Domu Kultury w Lesku. Kiedy obiekt zostanie otwarty? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zakończyły się prace przy modernizacji Bieszczadzkiego Domu Kultury w Lesku. Kiedy obiekt zostanie otwarty? [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności

Zakończyła się generalna modernizacja Bieszczadzkiego Domu Kultury w Lesku. Po wielu miesiącach intensywnych prac, sala kinowo-widowiskowa nabrała całkiem nowego charakteru. „Celem ogólnym działań jest poprawa atrakcyjności kulturalnej i turystycznej” – zauważa Adam Snarski, burmistrz Leska.

Od kilku miesięcy w Bieszczadzkim Domu Kultury w Lesku trwała generalna modernizacja. W ramach prac przebudowano pomieszczenia sali widowiskowej wraz z elementami sceny i zapleczem technicznym. Ponadto zakres działań obejmował zlikwidowanie balkonu na poziomie pierwszego piętra, poszerzenie istniejących otworów drzwiowych, wykonanie nowej okładziny ścian czy budowę zewnętrznej pochylni na potrzeby osób niepełnosprawnych.

Po zakończeniu przebudowy Bieszczadzki Dom Kultury zyskał nową konstrukcję balkonu widowiskowego, powiększone światła sceny, nowe fotele teatralne oraz system kinowy wraz z nagłośnieniem. Pracownia plastyczna zostanie zaadaptowana na potrzeby projektorowni. Prace na zewnętrz budynku polegały na rozbiórce schodów wraz z zadaszeniem.

Celem projektu jest zwiększenie liczby osób korzystających z obiektów kultury w Lesku oraz ich oferty w zakresie kultury, poprzez poprawę jakości i zwiększenie zakresu oferowanych form działalności kulturalnej

- mówi Adam Snarski, burmistrz Leska.

Burmistrz zwrócił również uwagę, że prace nie były łatwe. Poczynając od samego projektu, po wyposażenie sprzętu elektrycznego. Szukano zamienników niektórych przedmiotów, zmieniano technologię na bardziej oszczędną, co jest zasadne zwłaszcza przy dzisiejszej inflacji.

[Best_Wordpress_Gallery id="850" gal_title="BDK w Lesku po remoncie"] Aktualnie trwa porządkowanie i przygotowanie do ponownego otwarcia obiektu dla mieszkańców i przyjezdnych. Oddanie BDK użytku zaplanowano na początek października.

Prace remontowe w Bieszczadzkim Domu Kultury współfinansowane są ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w kwocie 2 830 540,75 zł oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 375 296,41 zł. Całkowita wartość projektu to blisko 4 674 954,05 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE