Objazd studyjny zorganizowany w podkarpackiej części Karpat był integralną częścią konferencji, w której udział wzięli członkowie komitetu wdrażającego Konwencję Karpacką. Jego celem było zaprezentowanie potencjału przyrodniczego oraz kulturowego Bieszczadów, które są jedną z popularniejszych destynacji turystycznych w tej części Polski.
W ramach wyjazdu zobaczyliśmy wieżę widokową w Solinie, z której to mogliśmy z perspektywy kilkudziesięciu metrów nad ziemią spojrzeć na Bieszczady. Później zwiedziliśmy zaporę od środka - wytwór ludzkiego geniuszu, która służy regulacji poziomu wody na Sanie. Muzeum Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych było kolejnym punktem objazdu. Jest ono bardzo nowoczesne i interaktywne, stworzone z myślą o najmłodszych. Wszystkie te miejsca nawiązują do tematyki Konwencji Karpackiej, która oprócz ochrony przyrody i funkcji edukacyjnych, powinna gwarantować harmonijny rozwój tych terenów, a na tym objeździe była możliwość zobaczyć, jak to funkcjonuje w praktyce
- relacjonuje Oksana Maryskevych z Instytutu Ekologii Karpat Akademii Nauk Ukrainy.
Udział w objeździe wzięli między innymi: Liliana Virtopeanu z Ministerstwa Środowiska, Wód i Lasów Rumunii; Oksana Maryskevych z Instytutu Ekologii Karpat Akademii Nauk Ukrainy; Bożena Haczek i Patrycja Breksvar z Ministerstwa Klimatu i Środowiska; a także Danuta Cichoń, dyrektor departamentu Gospodarki Regionalnej i Andrzej Kulig, dyrektor departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.