Reklama

Reklama

Wjechali do Polski, ukrywając się w przyczepie ciężarówki. Ich celem był Wiedeń

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wjechali do Polski, ukrywając się w przyczepie ciężarówki. Ich celem był Wiedeń - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Sanoku zatrzymali trzech Marokańczyków, którzy nielegalnie przekroczyli granicę ze Słowacji, ukrywając się w naczepie ciężarówki.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Tylawa. Strażnicy Graniczni z Sanoka otrzymali informację o nieznanych osobach, które wysiadły z ciężarówki jadącej od granicy ze Słowacją. Patrol SG ujawnił na miejscu trzech mężczyzn bez dokumentów. Jak się okazało, byli to obywatele Maroka w wieku od 18 do 28 lat, którzy do Polski wjechali nielegalnie, ukrywając się w naczepie ciężarówki.

Cudzoziemcy byli zdrowi i nie wymagali pomocy medycznej.

W trakcie rozmowy z mundurowymi szczegółowo opisali trasę wyprawy. Z Maroka przedostali się do Turcji, a następnie do Węgier. Tam z pomocą przemytników, którzy zainkasowali po tysiąc euro od każdego, ukryli się w naczepie. Zgodnie z obietnicą przestępców transport miał dotrzeć do Wiednia. Mężczyźni byli przekonani, że są już na miejscu

- informuje ppor. SG Piotr Zakielarz, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Cudzoziemcy usłyszeli zarzut nielegalnego przekroczenia granicy z użyciem podstępu, do czego się przyznali. Decyzją sądu zostali umieszczeni w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców na okres trzech miesięcy.

Zdjęcie główne: BiOSG

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE