Reklama

Reklama

Warsztaty, koncerty, regionalne potrawy. W Bieszczadach zbierano pieniądze na organizację obozu edukacyjnego dla dzieci z Ukrainy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności

W minioną sobotę odbyło się wydarzenie pod nazwą „Kultura na szlaku. Bieszczady dzieciom Ukrainy”, którego pomysłodawcą i głównym organizatorem była Fundacja Humana Mundi. Uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach oraz koncertach, a także skosztować regionalnych potraw.

Wydarzenie podzielono na dwie części. Pierwsza z nich odbyła się w Majdanie na stacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej. Była to możliwość wysłuchania koncertów bieszczadzkich bardów: Pawła Lewandowskiego i Marcepana Dzierzgowskiego. Ponadto dla zgromadzonych przygotowano warsztaty rzeźbiarskie prowadzone pod czujnym okiem Bolka Majerika z Rumunii, warsztaty garncarskie z Anetą Czawą i symultana szachowa z Hubertem Janzerem. Zgromadzeni poza różnymi zajęciami mogli skosztować regionalnych przysmaków przygotowanych przez Karczmę „Paweł Nie Całkiem Święty.

Druga część wydarzenia odbyła się w Gminnym Centrum Kultury i Ekologii w Cisnej. Był to niezwykły wieczór, podczas którego można było wysłuchać gry na lirze korbowej w wykonaniu Katarzyny Chomycz oraz koncertu Braci Teofilovič.

Warto podkreślić również, że wydarzenie „Kultura na szlaku” miało charakter charytatywny. Fundacja zbierała pieniądze na organizację obozu edukacyjnego dla dzieci.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE