Reklama

Reklama

W zagrodzie pokazowej w Mucznem przyszły na świat dwie żubrzyce. Teraz każdy może zaproponować imiona dla nich

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Kamil Mielnikiewicz

W zagrodzie pokazowej w Mucznem przyszły na świat dwie żubrzyce. Teraz każdy może zaproponować imiona dla nich - Zdjęcie główne

foto Kamil Mielnikiewicz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W Zagrodzie Pokazowej Żubrów w Mucznem w ciągu minionych dwunastu miesięcy przyszły na świat dwie żubrzyce. Teraz można dla nich zaproponować imiona. W tym celu Nadleśnictwo Stuposiany zorganizowało specjalny konkurs.

Zaproponuj imiona dla nowych żubrzyc

W 2022 roku w zagrodzie pokazowej przyszły na świat dwie żubrzyce, które aktualnie nie mają swoich imion. Z tego powodu Nadleśnictwo Stuposiany po raz kolejny postanowiło zorganizować konkurs, którego celem będzie wybranie spośród przesłanych propozycji – dwa najlepsze imiona. Ewelina Baran podkreśla, że ważne, by były one niepowtarzalne i oryginalne.

Warunkiem konkursu jest zaproponowanie imion żeńskich rozpoczynających się od „PU…”, ponieważ to właśnie na te litery zaczynają się imiona żubrów z linii białowiesko-kaukaskiej, takiej jak hodowana w muczniańskiej zagrodzie.

Propozycje należy przesyłać na adres mailowy adam.szmilyk@krosno.lasy.gov.pl, a w tytule umieścić „Konkurs na imiona dla żubrów". Na propozycje leśnicy czekają do piątku 27 stycznia 2023 roku. Po tym terminie planowane jest spotkanie jury, które rozstrzygnie konkurs. Autorzy imion wybranych dla żubrów otrzymają nagrody

- informuje Nadleśnictwo.

  • Regulamin konkursu i wykaz zarejestrowanych już imion - sprawdź

Popularna atrakcja turystyczna w Bieszczadach

Zagroda Pokazowa Żubrów w Mucznem to cieszącą się dużym zainteresowaniem atrakcja Bieszczadów. Każdego roku przyjeżdżają tu setki tysięcy turystów, by z niedalekiej odległości zobaczyć zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Tylko w ubiegłym roku zagrodę odwiedziło blisko 190 tysięcy osób.

Zagroda żubrów w Mucznem powstała w 2012 roku i od samego początku jej głównym założeniem jest poprawa kondycji genetycznej tych ssaków oraz chęć odtworzenia stada „Górny San”. Żubry podatne są na wiele chorób, w tym na zarażenie gruźlicą. Właśnie z tą chorobą borykało się stado żyjące na terenie nadleśnictwa Stuposiany. W zagrodzie przebywają żubry linii białowiesko-kaukaskiej pochodzące z Polski, Francji, Niemiec i Szwajcarii.

Zagrodę zlokalizowano na siódmym kilometrze drogi prowadzącej ze Stuposian do Mucznego. Zajmuje ona powierzchnię leśną około 9 hektarów i pozwala obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Teren porośnięty jest starymi jodłami i świerkami, a przez środek przepływa potok dostarczający żubrom wody.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy