reklama

W Bieszczadach pojawiły się pierwsze oznaki wiosny. "To o półtora miesiąca za szybko"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Lasy Państwowe

W Bieszczadach pojawiły się pierwsze oznaki wiosny. "To o półtora miesiąca za szybko" - Zdjęcie główne

foto Lasy Państwowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

AktualnościW Bieszczadach pojawiły się pierwsze przebiśniegi, które zwykle zwiastują nadejście wiosny. Zdjęcia i nagrania symboli przyrody budzącej się do życia po najzimniejszych miesiącach roku opublikował w mediach społecznościowych Kazimierz Nóżka. „To jeszcze nie czas na kwitnięcie przebiśniegów” – skomentował leśnik Leśnictwa Polanki. 
reklama

Mimo kalendarzowej zimy, pogoda za oknem przypomina nam jesień, bądź wczesną wiosnę. Dodatnie temperatury sprawiły, że w niektórych miejscach można natknąć się na pierwsze oznaki pory roku, podczas której wszystko budzi się do życia. Kilka dni temu w Bieszczadach pojawiły się pierwsze przebiśniegi, o czym w mediach społecznościowych poinformował Kazimierz Nóżka.

To nie czas, kiedy mają zaczynać kwitnąć przebiśniegi, one mają jeszcze sporo czasu. Myślę, że końcówka lutego byłaby odpowiednim momentem. Ale jest jak jest. Troszeczkę nam się „pokićkała” ta aura pogodowa, wariują niektóre roślinki

- mówił Kazimierz Nóżka w nagraniu opublikowanym na profilu Nadleśnictwa Baligród.

Jak zauważył leśnik, nie jest to pierwszy raz, kiedy w styczniu pojawiły się te kwiaty. Dodał również, że ze względu na rozpoczynające się ferie, warto zabrać dzieci gdzieś nad rzekę, gdzie będzie można spotkać kwiaty, a może pluszcza, który będzie nurkował pod bystrą bieszczadzką wodą.

reklama

Przebiśnieg kwitnie od lutego do kwietnia i jest jedną z najwcześniej zakwitających roślin cebulowych. Jego kwiaty są pachnące, lubiane przez pszczoły i mają charakterystyczną budowę: posiadają sześć działek kielicha w tym trzy zewnętrzne, eliptyczne i śnieżnobiałe są na szczycie zaokrąglone. Przebiśniegi rosną dziko oraz są uprawiane jako rośliny ozdobne. Są chętnie sadzone w ogrodach pod koronami drzew i krzewów, tworząc gęste i rozległe dywany kwiatów.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama