Reklama

Reklama

Ustrzyki Dolne. Ponad 100 tysięcy złotych na termomodernizację budynku placówek dla seniorów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ustrzyki Dolne. Ponad 100 tysięcy złotych na termomodernizację budynku placówek dla seniorów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności

Gmina Ustrzyki Dolne pozyskała kolejne dofinansowanie. Tym razem w ramach zadania „Poprawa jakości powietrza poprzez termomodernizację budynku użyteczności publicznej. Koszt całkowity tego przedsięwzięcia wyniesie ponad 200 tysięcy złotych. Zakończenie prac planowane jest już na koniec października tego roku.

To ważny ruch w tej gminnej nieruchomości znajdują się dwie bardzo ważne placówki wsparcia dziennego dla starszych osób, a mianowicie Dzienny Dom Pobytu Senior+ oraz Akademia Bieszczadzkiego Seniora. Na co dzień z obiektu korzysta 60 osób.

Musimy podnieść komfort ich pracy, ale jednocześnie zadbać o ekonomiczny i ekologiczny aspekt, poprzez zminimalizowanie utraty ciepła z tego budynku. Bardzo cieszę się, że udało się pozyskać środki na termomodernizację tego budynku, a przyszłościowo na zminimalizowanie kosztów ponoszonych za energię cieplną

- komentuje Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych.

W ramach prac zabezpieczających ten budynek przed utratą ciepła wymienimy między innymi 16 okien na strychu z drewnianych na nowe PVC. Ponadto, strop piwnicy zostanie ocieplony pianką natryskową, a także ocieplimy styropianem ściany zewnętrzne całego budynku i wykonamy nową elewację. Do tej pory ponosiliśmy wysoki koszt eksploatacji budynku ze względu na wysokie zużycie, a co za idzie tym wysoki koszt energii cieplnej i wysoką emisję ze względu na niespełnioną wartość współczynnika przenikania ciepła istniejących przegród budowlanych.

Termomodernizowany budynek powstał w 1970 roku na planie litery „L”. Składa się z czterech kondygnacji. Całkowita powierzchnia użytkowa to 585,80 m2. Przylega jedną ścianą do sąsiadującego budynku i jest konstrukcją tradycyjną, murowaną cegłą ceramiczną. Strop poddasza jest drewniany, belkowany, ocieplony wełną mineralną o grubości 18 centymetrów. Poddasze nieużytkowe ma na ten moment okna drewniane. Pozostałe okna oraz drzwi w budynku wykonane są z PVC.

Dotacja w ramach zadania „Poprawa jakości powietrza poprzez termomodernizację budynku użyteczności publicznej przy ul. 29 Listopada 22 w Ustrzykach Dolnych” pozyskana jest z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie z zakresu poprawy jakości powietrza dla jednostek sektora finansów publicznych i innych jednostek z wyłączeniem przedsiębiorstw.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE