Reklama

Reklama

Spotkanie z uczniami klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej w Lesku. Rozmawiano o bezpieczeństwie w sieci

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KPP Lesko

Spotkanie z uczniami klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej w Lesku. Rozmawiano o bezpieczeństwie w sieci - Zdjęcie główne

foto KPP Lesko

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Policjantki zajmujące się profilaktyką z leskiej komendy oraz dzielnicowy, rozmawiali o bezpiecznym korzystaniu z Internetu z uczniami klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej w Lesku. Spotkanie miało na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego i świadomego dostępu młodzieży do zasobów globalnej sieci.

Celem spotkań realizowanych w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu, jest zwiększenie świadomości uczniów w kwestii zagrożeń internetowych. Policjanci podczas spotkania pokazali, że obok całej gamy pozytywnych zastosowań internetu, wiążą się z nim także niebezpieczeństwa. Szczególną uwagę zwrócili na kontakty i spotkania z osobami nieznajomymi, poznanymi w sieci oraz na niebezpieczeństwa z tym związane. Na przykładach omówili przejawy cyberprzemocy oraz różnice między „tradycyjną” przemocą, a tą z użyciem internetu i telefonów komórkowych.

Uczniowie dowiedzieli się na jakie zagrożenia w internecie należy zwracać szczególną uwagę oraz tego jakich sytuacji należy się wystrzegać, aby nie stać się łatwym celem cyberprzestępców. Funkcjonariusze przestrzegali dzieci przed przesyłaniem osobom nieznajomym zdjęć i filmów, a także informacji, które ktoś mógłby wykorzystać do popełnienia przestępstwa

- informuje leska komenda.

Policjanci przypomnieli także o odpowiedzialności nieletnich, jaka wiąże się z nieprawnymi zachowaniami obserwowanymi w internecie, przypominając, że anonimowość w sieci jest tylko pozorna, a każde użycie komputera zostawia ślady. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali także o tym, jakie są skutki prawne popełnienia przez nieletnich czynu karalnego oraz czym jest demoralizacja. Na zakończenie zajęć, policjanci zaapelowali do uczniów o rozsądek i racjonalne korzystanie z internetu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy