Spotkania Przygraniczne Polski i Słowacji to cykliczna impreza odbywająca się każdego roku. Jej głównym celem jest integracja lokalnej społeczności z sąsiadami z pobliskiej Słowacji. Od dwóch lat, czyli od momentu ataku Rosji na Ukrainę, nie zapomina się również o losach osób zza naszej wschodniej granicy, dla których organizowanych jest wiele zbiórek pomocowych.
Niedzielne wydarzenie rozpoczęło się od koncertu dla dzieci Stwora Głodomora. Następnie zgromadzeni mogli wysłuchać koncertów zespołów regionalnych, gdyż – jak podkreślają organizatorzy – cenne jest zobaczenie i usłyszenie muzyki wykonanej przez miejscowych artystów. Na scenie zagrała grupa Senior, którą tworzą mieszkańcy z terenu gminy Komańcza i Zagórz oraz Bieszczadersi znani z takich piosenek jak „Ballada motocyklowa”, „Ludziom z OSP” czy „Z Łupkowa do Gdyni”. Do wspólnych występów zaproszono także zespół Stropkovianie ze Słowacji charakteryzujący się ludową, karpacką a zarazem „skoczną” melodią, która porwała zgromadzonych do dobrej zabawy. Ponadto, biorąc pod uwagę maksymę „Solidarni z Ukrainą”, na komanieckiej scenie pojawiła się grupa Solo-MIA. Był to też szczególny moment dla obywateli zza naszej wschodniej granicy, którzy przebywają na terenie gminy.
Zabawa przy największych hitach
Organizatorzy zadbali o to, by każdy podczas tej imprezy znalazł gatunek muzyczny najbardziej mu odpowiadający. Z tego względu na scenie nie pojawiła się jedna gwiazda wieczoru, a aż trzy. Jako pierwsze zagrała grupa Future Folk z Zakopanego, wykonująca elektroniczną muzykę taneczną z gatunku drum'n'bass i dubstep z wpływami folku góralskiego, After Party, czyli czołowy polski zespół z gatunku disco polo, a na zakończenie wystąpiło Kombi Łosowskiego z najbardziej znanymi utworami jak „Słodkiego, miłego życia”, „Kochać cię za późno”, „Black and White”, „Nietykalni” oraz „Nasze Randez Vouz”. Publiczność do ostatniej piosenki bawiła się znakomicie, o czym świadczyły prawdziwe tłumy przed sceną.
Nie tylko dobra muzyka
Oprócz koncertów, na uczestników czekały liczne atrakcje między innymi stoiska z lokalnym rękodziełem, potrawami regionalnymi oraz zabawy i animacje dla dzieci. Wydarzeniu towarzyszył też konkurs Kół Gospodyń Wiejskich na najlepszą potrawę regionalną i wypiek, do której zaproszono Koła z terenu powiatu sanockiego, leskiego oraz bieszczadzkiego. Decyzją komisji pierwsze miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Nowego Łupkowa, drugie KGW z Czystogarbu, z kolei trzecie z Bukowska.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.