Reklama

Reklama

Sierpień w Ustrzykach Dolnych od lat brzmiał rockiem i punkiem. Nie inaczej jest w tym roku. Dzisiaj koncert legendarnej grupy KSU

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Sierpień w Ustrzykach Dolnych od lat brzmiał rockiem i punkiem. Nie inaczej jest w tym roku. Dzisiaj koncert legendarnej grupy KSU - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności

W Ustrzykach Dolnych trwa dwudniowy Festiwal Rockowy. Miłośnicy mocniejszych brzmień mogą wysłuchać występów, zarówno młodych zespołów, jak i tych znanych w całej Polsce. Już dzisiaj na scenie zlokalizowanej przy miejscowym stadionie miejskim wystąpi legendarna grupa KSU.

Wczoraj w Ustrzykach Dolnych rozpoczął się dwudniowy Festiwal Rockowy. Na scenie zagrała Gitarowa Grupa Ryśka, Light of Freedom, 4Panthers, Vanesa Harbek oraz Chłopcy z Placu Broni. Dzisiaj fani muzyki rockowej będą mogli wysłuchać grupę: Panta Koina, San Quentin, Stacja B, Ivo Partizan, a gwiazda wieczoru będzie legendarna grupa rodem z ustrzyckiej ziemi – KSU.

KSU zagra na "swojej ziemi"

KSU to zespół punkrockowy założony w 1977 roku w Ustrzykach Dolnych. Liderem jest Eugeniusz Olejarczyk, znany szerszej publiczności jako „Siczka”.

Przez pierwszy rok zespół zajmował się graniem coverów takich zespół, jak Black Sabbath, Deep Purple czy Led Zeppelin. Później przyjęli nazwę KSU – od tablic rejestracyjnych wydawanych w Ustrzykach Dolnych – i zaczęli grać punk rocka. Największą popularnością cieszyli się w latach 80., pomimo tego, że w tym czasie członkowie zespołu musieli odbyć obowiązkową służbę wojskową. Pobyt w wojsku zaowocował utworami – między innymi „1944”, „Po drugiej stronie drzwi” i „Umarłe drzewa”. W swoim dorobku artystycznym grupa ma również utwory związane z Bieszczadami, jak „Ustrzyki”, „Moje Bieszczady” czy „Za mgłą”.

Początek dzisiejszych koncertów zaplanowany jest na godzinę 15:00 na stadionie miejskim w Ustrzykach Dolnych.

Zdjęcie główne: Grzegorz Lizakowski

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE