reklama

Sakowczyk. Wilk nie przeżył zderzenia z samochodem. Kierowca oddalił się z miejsca wypadku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Park Ochrony Bieszczadzkiej Fauny | Facebook

Sakowczyk. Wilk nie przeżył zderzenia z samochodem. Kierowca oddalił się z miejsca wypadku - Zdjęcie główne

foto Park Ochrony Bieszczadzkiej Fauny | Facebook

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

AktualnościNa drodze wojewódzkiej w miejscowości Sakowczyk doszło do potrącenia wilka. O całym zdarzeniu poinformował Park Ochrony Bieszczadzkiej Fauny, przypominając, że każdy taki incydent z udziałem dzikich zwierząt musi być zgłoszony na policję.
reklama

Dzisiejszego poranka, pracownik Parku Ochrony Bieszczadzkiej Fauny w miejscowości Sakowczyk, między Wołkowyją a Rajskiem znalazł na drodze „przejechanego” wilka. Osobnik prawdopodobnie został potrącony wczoraj wieczorem. Kierowca po zdarzeniu oddalił się z miejsca, nie zgłaszając tej sytuacji żadnej ze służb. „Może z niewiedzy lub obaw przed jakimiś domniemanymi konsekwencjami. To błąd” – czytamy w mediach społecznościowych Parku Ochrony Bieszczadzkiej Fauny.

Każdy incydent drogowy z udziałem dzikich zwierząt musi być zgłoszony na policję, a ta rozpoczyna na miejscu procedury i powiadamia odpowiednie służby. Jest to też ważne dla kierowcy w procesie ubiegania się o ewentualne odszkodowanie z ubezpieczenia. Nie bójmy się tego zgłaszać

- informuje Robert Gatzka z Parku Ochrony Bieszczadzkiej Fauny.

reklama

O całym zdarzeniu zostały powiadomione odpowiednie służby, instytucje państwowe i naukowe. Wilk przejdzie badania genetyczne i oględziny przez weterynarza.

Uważajmy na dzikie zwierzęta – apeluje policja

Warto zwrócić uwagę, że rozpoczynająca się wiosna to okres, w którym wzrasta liczba zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt. Z tego powodu policjanci apelują do kierowców o ostrożność i zmniejszenie prędkości w rejnach lasów, nieużytków rolnych oraz pól, gdzie prawdopodobieństwo nagłego pojawienia się zwierzyny jest bardzo duże. Zmniejszenie prędkości może nam pozwolić uniknąć takiego zdarzenia, a na pewno ograniczy jego skutki.

reklama

Do zdarzeń z udziałem zwierzyny leśnej dochodzi zazwyczaj od zmierzchu do świtu. Obecna aura, opady deszczu, występujące zamglenia powodują, że przeszkodę na drodze możemy zobaczyć dosłownie w ostatniej chwili i nie będziemy mieli wystarczająco czasu na uniknięcie zagrożenia. Niektóre ze zwierząt mają spore rozmiary i masę, a zderzenie z nimi może mieć bardzo poważne skutki

- przypominają policjanci.

Zderzenie z dzikim zwierzęciem – instrukcja, co zrobić krok po kroku

  • Zatrzymaj pojazd w bezpiecznym miejscu.
  • Włącz światła awaryjne i ustaw na drodze trójkąt ostrzegawczy.
  • Sprawdź, czy zwierzę nadal żyje.
  • Powiadom służby, dzwoniąc na numer alarmowy 112 (policja, straż miejska, straż leśna, straż pożarna), które wezwą służby weterynaryjne.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama