Reklama

Reklama

Przy trasie prowadzącej w Bieszczady ma powstać nowy pasaż handlowy. Jego koszt to ponad 100 milionów złotych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Przy trasie prowadzącej w Bieszczady ma powstać nowy pasaż handlowy. Jego koszt to ponad 100 milionów złotych - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności

Według planów, do 2024 roku przy trasie w Bieszczady, a dokładniej w Sanoku, obok łącznika ulicy Łany z obwodnicą miasta wybudowany zostanie duży pasaż handlowy. Stumilionowa inwestycja ma składać z pięciu budynków o łącznej powierzchni ponad 11 tysięcy metrów kwadratowych.

Nowy pasaż handlowy zapewni mieszkańcom nie tylko miejsca pracy, przyczyni się do rozwoju, ale również jest gwarantem większych wpływów do budżetu miasta. Na powierzchni około 11500 tysięcy metrów kwadratowych ma znaleźć się 16 lokali, restauracja typu drive-thru oraz parking dla niemal 500 samochodów wraz ze stacjami ładowania pojazdów elektrycznych. Planowane otwarcie nastąpi w 2024 roku. Jak podkreślił Tomasz Matuszewski, burmistrz Sanoka, taka inwestycja może być zrealizowana, dzięki modernizacji infrastruktury drogowej, a ta zawsze będzie motorem napędowym rozwoju społeczno-gospodarczego.

Oddany przed rokiem łącznik otworzył nowy obszar do zagospodarowania. Mieszkańcy już podczas trwającej budowy wskazywali na brak obiektów sklepowych i gastronomicznych, z których mogliby skorzystać. Obwodnica Sanoka oraz inwestycje drogowe towarzyszące, które już zrealizowaliśmy lub zrealizujemy, jak łącznik do ronda Beksińskiego, czy Okulickiego, otwierają nam wciąż dostęp do terenów pod nowe obiekty

- podkreśla burmistrz Matuszewski.

Zapowiadana inwestycja będzie jedną z najnowocześniejszych destynacji handlowych w rejonie. Fabian Eryk Barbarowicz, prezes zarządu firmy Refield, zwrócił uwagę, że Sanok jest jednym z tych miejsc, który ma duży potencjał i dobrą dostępność pod takie działania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE