Reklama

Reklama

Problem ze ściekami w Hotelu Arłamów. Przebadano próbki wody z potoku. Wody Polskie: Monitorujemy sytuację na bieżąco

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności

Reklama

Hotel Arłamów znalazł się pod kontrolą Wód Polskich. Badania potwierdziły, że parametry odprowadzania ścieków z tego popularnego obiektu najprawdopodobniej nie odpowiadają tym, które są określone w pozwoleniu wodnoprawnym. Jak poinformowały Wody Polskie, wyniki badań próbek z potoku będą znane w ciągu najbliższych kilku dni. Ponadto hotel zapewnił alternatywny odbiór ścieków.

Wody Polskie poinformowały w najnowszym komunikacie o przeprowadzonej – w dniu 10 maja 2022 roku – kontroli pozwolenia wodnoprawnego wydanego przez dyrektora Zarządu Zlewni w Przemyślu. Stwierdzono wówczas, między innymi niezgodność zapisów pozwolenia ze stanem rzeczywistym w zakresie oczyszczania ścieków wprowadzanych do pobliskiego potoku.
Pojawiła się obawa, że podczas dużego obłożenia hotelu klientami, oczyszczalnia może nie funkcjonować prawidłowo. W związku z tym pracownicy Zarządu Zlewni w Przemyślu i Nadzoru Wodnego przeprowadzili w minioną niedzielę – 14 sierpnia – wizję terenową.

Potwierdzono odprowadzanie ścieków, których parametry najprawdopodobniej nie odpowiadają określonym w pozwoleniu wodnoprawnym

- informują Wody Polskie.

Fot. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie - wywóz osadów z oczyszczalni w dniu 15 sierpnia 2022
Aby to jednoznacznie stwierdzić na miejsce został wezwani pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, którzy pobrali próbki wody z potoku powyżej i poniżej wylotu z oczyszczalni. Jak się dowiadujemy, wyniki będą znane w ciągu najbliższych kilku dni. Ponadto administrator hotelu został zobligowany do natychmiastowego odcięcia wylotu i zapewnienia alternatywnego odbioru ścieków np. przy użyciu wozów asenizacyjnych. Dodatkowo koryto cieku wodnego ma zostać oczyszczone z pozostałości osadów.

Fot. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie - płukanie odpływu z oczyszczalni wodą dowożoną cysternami
Dzisiaj – 15 sierpnia – celem potwierdzenia realizacji wskazań, pracownicy PGW WP wspólnie z WIOŚ dokonali ponownej wizji terenowej. Odpływ został ograniczony, a ścieki z oczyszczalni odbierane są wozem asenizacyjnym i na bieżąco wywożone do innej oczyszczalni. Ponadto administracja hotelu wynajęła cysternę, którą dowodzi czystą wodę. Wodą tą płukany jest odpływ z oczyszczalni.

Niezwłocznie zostaną podjęte kolejne niezbędne czynności formalno-prawne

- zapewniają Wody Polskie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE