Reklama

Reklama

Problem ze ściekami w Hotelu Arłamów. Administrator obiektu odniósł się do tej sprawy. Padła również poważna deklaracja

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Problem ze ściekami w Hotelu Arłamów. Administrator obiektu odniósł się do tej sprawy. Padła również poważna deklaracja - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności

W poniedziałek informowaliśmy o nieprawidłowościach przy odprowadzaniu ścieków z Hotelu Arłamów. Dotyczyły one parametrów, które nie odpowiadały tym określonym w pozwoleniu wodnoprawnym. Aktualnie trwają badania próbek wody, jednak już teraz administrator obiektu zobowiązał się do realizacji wszystkich zaleceń wydanych między innymi przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.

W poniedziałek, Wody Polskie poinformowały o przeprowadzonej – w dniu 10 maja 2022 roku – kontroli pozwolenia wodnoprawnego wydanego przez dyrektora Zarządu Zlewni w Przemyślu. Stwierdzono wówczas, między innymi niezgodność zapisów pozwolenia ze stanem rzeczywistym w zakresie oczyszczania ścieków wprowadzanych do pobliskiego potoku. Pojawiła się obawa, że podczas dużego obłożenia hotelu klientami, oczyszczalnia może nie funkcjonować prawidłowo. W związku z tym pracownicy Zarządu Zlewni w Przemyślu i Nadzoru Wodnego przeprowadzili w minioną niedzielę – 14 sierpnia – wizję terenową.

Potwierdzono odprowadzanie ścieków, których parametry najprawdopodobniej nie odpowiadają określonym w pozwoleniu wodnoprawnym

- poinformowały Wody Polskie.

Aby to jednoznacznie stwierdzić na miejsce został wezwani pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, którzy pobrali próbki wody z potoku powyżej i poniżej wylotu z oczyszczalni. Jak się dowiadujemy, wyniki będą znane w ciągu najbliższych kilku dni.

Hotel Arłamów zapewnia, że realizuje wszystkie zalecenia

W oświadczeniu administrator obiektu poinformował, że oczyszczalnia ścieków od początku była poddawana stałym, rutynowym kontrolom. „Dodatkowo, Hotel Arłamów z własnej inicjatywy, od lat regularnie – co kwartał – kontroluje jakość oczyszczonych cieczy w niezależnym, certyfikowanym ośrodku badawczym” - czytamy w komunikacie.

Pragniemy podkreślić, że wciąż nieznane są wyniki badań pobranych próbek, a wszystkie działania zostały podjęte w celach prewencyjnych jako wyraz odpowiedzialności proekologicznej. WIOŚ zapowiedział, że w ciągu najbliższych dni poznamy wyniki badań. Wtedy też opublikujemy informację na ten temat na stronie hotelu, aby każdy mógł monitorować dalszy przebieg wydarzeń

- dodaje Hotel Arłamów.

Hotel zapewnia, że realizuje wszystkie zalecenia Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Aktualnie trwa realizacja budowy nowej oczyszczalni, jednak takie działania wymagają uzyskania niezbędnych pozwoleń, o które hotel wystąpił i obecnie są one procedowane w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. „Jak tylko zostaną one wydane, dokończymy realizację tego zalecenia” – zapewnia administrator popularnego obiektu.

Zdjęcie główne: Wody Polskie - Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Rzeszowie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE