Reklama

Reklama

Potoki wysychają i pojawia się coraz więcej śniętych ryb. "Na bieżąco monitorujemy stany wód"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Potoki wysychają i pojawia się coraz więcej śniętych ryb. "Na bieżąco monitorujemy stany wód" - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności

Panująca susza coraz bardziej da się we znaki. Z powodu braków większych opadów deszczu, wysychają potoki, a rzeki utrzymują bardzo niski stan wody. Społeczna Straż Rybacka w Sanoku poinformowała o Potoku Poraskim, który praktycznie nie płynie, co oznacza coraz więcej śniętych ryb.

Potok Poraski przepływa przez Poraż i Zagórz. W ostatnich dniach Społeczna Straż Rybacka w Sanoku została poinformowana, że w górnych partiach tego potoku przestała płynąć woda, a w związku z tym jest dużo śniętych, małych ryb. „Po przybyciu na miejsce strażników, zauważono minimalny przepływ wody w potoku i całkowicie wyschnięte jego dopływy. W korytach znaleziono martwe pstrągi, strzeble potokowe, a nawet minogi” – relacjonuje Ryszard Rygliszyn, komendant SSR w Sanoku.

Strażnicy bezradni w tej sytuacji

Poziom Sanu na szczęście reguluje Jezioro Solińskie ale i ono nie ma obecnie zbyt wysokiego poziomu wody. Podobnie jest z rzekami Osławą, Osławicą, Sanoczkiem, Wisłokiem czy potokami Pielnica i Tyrawka.

Otrzymujemy coraz częstsze informacje o śniętych rybach. Niestety jesteśmy bezradni, nie możemy nic zrobić . Na bieżąco monitorujemy stany rzek i potoków, jesteśmy wszędzie tam gdzie napływają zgłoszenia o śnięciu ryb. Miejmy nadzieję, że szybko spadnie deszcz, ochłodzi się i wszystko wróci do normy

- mówi Ryszard Rygliszyn.

Zdjęcie główne: Społeczna Straż Rybacka w Sanoku | Facebook

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE