Reklama

Reklama

O cyberprzemocy, odpowiedzialności prawnej i środkach odurzających. W Lesku policjanci prowadzili lekcje profilaktyczne z młodzieżą

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KPP Lesko

O cyberprzemocy, odpowiedzialności prawnej i środkach odurzających. W Lesku policjanci prowadzili lekcje profilaktyczne z młodzieżą - Zdjęcie główne

foto KPP Lesko

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności W mijającym tygodniu, policjanci z Leska po raz kolejny spotkali się z młodzieżą szkolną przeprowadzając zajęcia dotyczące cyberprzemocy, odpowiedzialności prawnej nieletnich i środkach odurzających.

W mijającym tygodniu policyjna profilaktyka dotarła do kolejnych szkół na terenie powiatu leskiego. O odpowiedzialności prawnej nieletnich, cyberzagrożeniach oraz środkach odurzających, rozmawiali z młodzieżą leskich szkół średnich policyjny profilaktyk, oficer prasowy oraz dzielnicowi.

Mundurowi przekazali młodzieży najważniejsze informacje związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich w przypadku konfliktu z prawem. Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi pojęciami – nieletni, małoletni, czyn karalny, czy też demoralizacja. Dowiedzieli się, jakie są konsekwencje prawne popełnienia czynów zabronionych i jakimi środkami oddziaływania wychowawczego dysponuje sąd rodzinny

- informuje leska komenda.

Funkcjonariusze wspomnieli ponadto o niebezpieczeństwach płynących z niewłaściwego korzystania z internetu. Mówili o zasadach, którymi powinny kierować się młodzi ludzie korzystający z wszelkiego rodzaju portali społecznościowych. Przede wszystkim starali się przekazać słuchaczom, że nikt w wirtualnej rzeczywistości nikt nie jest anonimowy. Policjanci wyjaśniali jak uchronić się przed staniem się ofiarą i gdzie szukać pomocy. Nie zabrakło także rad jak reagować na agresję słowną w sieci oraz jak chronić się przed tego typu zjawiskami.

Wizyty w szkołach były także okazją do poruszenia problematyki narkotyków, dopalaczy i środków odurzających, a wszystko po to, by uświadomić młodzież, jakie zagrożenia pojawiają się wokół nich.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy