Reklama

Reklama

O bieszczadzkich legendach i nie tylko w parku tematycznym Tajemnicza Solina. Turyści chętnie odwiedzają Biesy i Czady [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Aktualności

Reklama

To wyjątkowe miejsce, zarówno dla młodszych, jak i starszych osób. Wioska Czadów, Osada Olbrzymów, Studnia bez dna, Labirynt Biesa czy roztańczone Rusałki – to tylko niektóre z atrakcji Parku Tajemnicza Solina, które od dnia dnia otwarcia cieszy się ogromną popularnością i odwiedzane jest chętnie przez rzeszę turystów.

W drugiej połowie lipca bieżącego roku, dla wszystkich gości odwiedzających Bieszczady i okolice Jeziora Solińskiego przygotowano kolejną atrakcję. Po podróży kolejką gondolową można odwiedzić nowo otwarty park tematyczny Tajemnicza Solina, dzięki któremu, w aktywny sposób każdy pozna historię i legendy związane z tym niezwykłym miejscem. „Park jest kluczowym punktem podróży i sposobem na rodzinne odkrywanie regionu” – zauważa Daniel Pitrus, prezes Polskich Kolei Linowych.

Park Tajemnicza Solina to doskonale zaprojektowana przestrzeń, której motywem przewodnim są legendy bieszczadzkie. Polskie Koleje Linowe tworząc to baśniowe miejsce zadbały nie tylko o dobrą zabawę, ale przede wszystkim o to, by doświadczyć owianej tajemnicą opowieści o rusałkach, olbrzymach, biesach, czy też czadach. Czady uwielbiają zjeżdżać z górki na liściach, czasami korzystają z pustych konarów, dlatego też zapraszają wszystkich do wspólnego skorzystania z czadowego ślizgu.

[Best_Wordpress_Gallery id="795" gal_title="Park tematyczny Tajemnicza Solina""] Najmłodsi w parku mogą wykazać się zręcznością i korzystając z Czadowego toru sprawnościowego sprawdzić, czy są tak sprytni jak Czady. W Osadzie Olbrzymów mają możliwość zaobserwowania pozostałości po obecności potężnych istot, które swym wzrostem przewyższały nawet najwyższe szczyty Bieszczadów. Jednym z najbardziej tajemniczych miejsc w parku jest Studnia bez dna, która prowadzi do wnętrza ziemi. To w niej odkryjemy tajemnicę, która niesie ze sobą wiele niespodzianek. W Wiosce Czadów na wszystkich czekają radosne brzmienia bębna, a także wesołe Czady, Rusałki i Czuhajstra.

Park Tajemnicza Solina wpisuje się w oczekiwania turystów, którzy w ostatnich latach zmieniają sposób spędzania wolnego czasu na bardziej aktywny, w bliskości z naturą i w gronie rodzinnym. Stąd pomysł, by w ośrodku w Solinie stworzyć park tematyczny na otwartej przestrzeni i wpisany w otoczenie

– mówi Patryk Białokozowicz z zarządu Polskich Kolei Linowych.

„Super miejsce warte odwiedzenia”

Osoby odwiedzające park, po odbytej wycieczce nie kryją swojego zadowolenia. Bardzo często możemy spotkać się z przychylnymi komentarzami, których autorzy zwracają uwagę na tę atrakcję, jako miejsce dla całych rodzin, gdzie każdy może miło spędzić czas, a dodatkowo opowieści o Biesach i Czadach – szczególnie u najmłodszych – budzą ogromne zainteresowanie. „Super miejsce, zdecydowanie warte odwiedzenia jako element całej wycieczki kolejką” – napisał Pan Krzysztof. „Miejsce rewelacyjne. Byliśmy rodzina z dwójką dzieci (4 i 8). Miejsce zachwyca od samego początku świetnym zagospodarowaniem terenu, jak również atrakcyjnością dla dzieci. Całość piękna z drewna, idzie się ścieżką, zbiera pieczątki, mija kolejne atrakcje ba których wszyscy się świetnie bawiliśmy. Jesteśmy bardzo zadowoleni i są to świetnie wydane pieniądze” – dodaje Pani Anna.

„Kto przejechał się kolejka i nie był w parku niech tylko żałuje! Towarzyszyć dzieciom w przejściu przez to tajemnicze i pełne cudów miejsce okazało się wspaniałą przygodą! Biesy i Czady oraz opowieści o nich dzieci słuchały z otwartymi buziami. Studnia interaktywna wywołuje wiele emocji prawie tyle, co możliwość rzucania nożami lub walka na miecze. Tunel olbrzymów. Koniecznie trzeba wspomnieć o zjeżdżalniach z których dzieci nie chciały zejść ślizgając się bez końca. Zdecydowanie polecam!!” – podkreśla Pani Dominika.

Ceny biletów

Polskie Koleje Linowe wychodząc naprzeciw swoim klientom dały możliwość zakupu łączonego biletu na przejazd kolejką gondolową wraz z wejściem do parku. Oczywiście można je również zakupić osobno.

  • Bilet na kolej góra-dół + wejście do parku: 69 zł (normalny), 55 zł (ulgowy)
  • Bilet rodzinny na kolej góra-dół 2+1 + wstęp do parku: 189 zł
  • Bilet rodzinny na kolej góra-dół 2+2 + wstęp do parku: 219 zł
  • Bilet do parku online: 39 zł (normalny), 32 zł (ulgowy)
  • Bilet rodzinny wstęp do parku online: 99 zł
  • Bilet rodzinny 2+2 wstęp do parku online: 119 zł
Zdjęcie główne: Kamil Mielnikiewicz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE