Z psem w góry?
Bieszczady to znakomite miejsce dla osób, które cenią sobie aktywny wypoczynek. Wędrówki po szlakach to połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli niesamowite pejzaże gór, krajobrazy i ruch na świeżym powietrzu. W tej części Polski, turyści mają do dyspozycji rozległą sieć szlaków pieszych oraz ścieżek przyrodniczych. Przed wyjazdem na wakacje wielu z nas zadaje sobie pytanie czy zabrać na nie swojego psa. Wśród psiarzy są tacy, którzy ze swoim czworonogiem rok w rok wybierają się na letni odpoczynek.PRZECZYTAJ TAKŻE: Bieszczady zimą to baśniowa sceneria
Z czworonożnym przyjacielem NIE w Bieszczadzkim Parku Narodowym
Będąc w Bieszczadach pojawia się problem, w momencie, kiedy chcemy wyruszyć w góry, a nasz czworonożny przyjaciel ma zostać sam bez opieki. Zgodnie z regulaminem Bieszczadzkiego Parku Narodowego, wprowadzanie psów na szlaki i ścieżki jest zakazane. Wynika to bezpośrednio z ustawy. Głosi ona, że w parkach narodowych oraz rezerwatach przyrody zabrania się wprowadzania psów na obszary objęte ochroną ścisłą i czynną. Osoby niepełnosprawne mają prawo poruszać się po szlakach i ścieżkach wraz ze specjalnie oznaczonym psem asystującym.
Specjalna oferta od najbliższego sezonu
Często spotykało się to z sprzeciwem właścicieli psów, którzy byli zaskoczeni zakazem wprowadzania psów na szlaki turystyczne. Specjalnie dla takich osób, jeden z mieszkańców Lutowisk zainicjował pomysł stworzenia miejsca, gdzie będzie można zostawić swojego pieska w trakcie górskich wycieczek. „Jeśli wybierasz się w piękne Bieszczady, a nie chcesz zostawiać psa samego w domu i nie możesz go ze sobą zabrać na szlak? Mamy na to rozwiązanie” – informuje pomysłodawca nowego projektu.Od wiosny w Lutowiskach funkcjonować będzie specjalne miejsce dla piesków. Pomysłodawca przygotował dla czworonogów specjalne zadaszone boksy na świeżym powietrzu. "O ile tylko usposobienie zwierzaka na to pozwoli, będą zapewniane spacery. Karmę na początku funkcjonowania tego miejsca będzie trzeba dostarczać. Spowodowane jest to tym, że każdy używa innej i nie będziemy w stanie zapewnić każdego rodzaju pożywienia” – mówi inicjator.
Wstępnie, cena pozostawienia swojego zwierzaka na jeden dzień oscyluje w kwocie 30-40 złotych.
Autor: Kamil Mielnikiewicz
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.