Od wybuchu wojny na Ukrainie i związanym z tym wzmożonym ruchem na przejściu granicznym w Krościenku, ratownicy medyczni Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego pełnią całodobowe dyżury. Pomagają im w tym studenci Instytutu Medycznego w Sanoku, którzy zdobywają pierwsze poważne doświadczenia zawodowe.
Całodobowe dyżury na przejściu granicznym w Krościenku
Ratownicy Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego od ponad dwóch tygodni pełnią całodobowe dyżury na przejściu granicznym w Krościenku. Tuż po przekroczeniu granicy pomagają oni osobom skrajnie zmęczonym, wychłodzonym, a niekiedy nawet poważnie chorym. Z punktu widzenia pierwszej pomocy, jest to rozwiązanie, które pozwala udzielać medycznych czynności ratunkowych najszybciej jak jest to możliwe w kontekście prawa międzynarodowego.
- PRZECZYTAJ TAKŻE: W strefie połonin nawet do 150 centymetrów śniegu. Miejscami jest ślisko
Nieoceniona pomoc studentów
Wojny nigdy nie można rozpatrywać w pozytywnych aspektach. Niemniej jednak dzisiaj, po ponad dwóch tygodniach istnienia punktu medycznego Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego na przejściu granicznym w Krościenku, chcemy napisać kilka ciepłych słów o studentach, wolontariuszach z Uczelni Państwowej w Sanoku
- czytamy w mediach społecznościowych BPR.
Niemal od początku konfliktu na Ukrainie, studenci Instytutu Medycznego w Sanoku pełnią dyżury w dzień i w nocy. Zdobywają tym samym pierwsze poważne doświadczenie zawodowe. Studenci, którzy przyjechali studiować do Sanoka z Ukrainy są dzisiaj między innymi tłumaczami.
W serdecznej i koleżeńskiej atmosferze „wchodzą” w naturalny sposób w środowisko ratownicze stając się jego integralną częścią. Nie da się przecenić pomocy, jaką niesie młodość, zaangażowanie i entuzjazm. Wpływa to pozytywnie na samopoczucie uchodźców, którzy często powtarzają, że trafili z piekła do nieba. Widząc ogrom dobra, spontanicznych aktów pomocy, bezinteresownych i bezimiennych Ludzi Dobrej Woli, rodzi się poczucie, że jeszcze jest nadzieja na nowy, lepszy świat. A młodzi ludzie, których piękne postawy kształtują się w obliczu kryzysu humanitarnego, są tego świata przyszłością
- dodają ratownicy Bieszczadzkiego Pogotowia Ratunkowego.
Źródło i zdjęcie główne: Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Sanoku
Nieoceniona pomoc studentów Nieoceniona pomoc studentów
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.