reklama

Narciarskie trasy biegowe w Mucznem otwarte. Jest ważny apel

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Facebook/Nadleśnictwo Stuposiany, Lasy Państwowe

Narciarskie trasy biegowe w Mucznem otwarte. Jest ważny apel - Zdjęcie główne

Muczne | foto Facebook/Nadleśnictwo Stuposiany, Lasy Państwowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

AktualnościOpady śniegu w Bieszczadach pozwoliły na uruchomienie tras biegowych w Mucznem. Jak poinformował nas Krzysztof Graboń, aktualnie otwarte są dwie trasy: główna trasa prowadząca w stronę Tarnawy oraz popularna „Siódemka”. To doskonała wiadomość dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu, którzy mogą korzystać z profesjonalnie przygotowanych szlaków.
reklama

Pierwsza z tras, prowadząca w stronę Tarnawy, została przygotowana na odcinku około 4 kilometrów w obie strony. Trasa jest starannie wyrównana, a na całej długości wyciśnięto tory biegowe, co zapewnia komfortową jazdę. „Siódemka” – druga z otwartych tras – cieszy się równie dobrymi warunkami. Szlak, liczący około 5 kilometrów w obie strony, prowadzi do samego szczytu. Tory zostały wyciśnięte na całej długości z wyjątkiem odcinków zjazdowych, które wymagają bardziej zróżnicowanego przygotowania. Na obu trasach warstwa śniegu jest wystarczająco gruba, by umożliwić bezpieczną i przyjemną jazdę.

Wypożyczalnia dostępna dla odwiedzających

Na miejscu, w Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem działa wypożyczalnia sprzętu, czynna od godziny 09:00 aż do zmroku. To idealna okazja dla osób, które nie posiadają własnego sprzętu, by spróbować swoich sił na trasach biegowych w malowniczej scenerii Bieszczad. Co ważne, korzystanie z tras jest całkowicie bezpłatne.

reklama

Apel o ochronę tras biegowych

Zarządcy tras biegowych apelują do spacerowiczów i turystów o poszanowanie infrastruktury narciarskiej. Jednym z największych problemów, z jakimi borykają się opiekunowie szlaków, jest niszczenie torów – zarówno celowe, jak i wynikające z nieświadomości.

reklama

Prosimy, aby nie wchodzić na trasy biegowe i nie zadeptywać torów. To problem, z którym mierzą się wszystkie osoby zajmujące się utrzymaniem tras narciarskich

– mówi Krzysztof Graboń.

Niszczenie przygotowanych torów wpływa nie tylko na komfort narciarzy, ale także na bezpieczeństwo użytkowników tras. Warto zatem stosować się do tego apelu, aby jak najwięcej osób mogło korzystać z tych wyjątkowych warunków.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Portal wBieszczady.pl to źródło informacji o Bieszczadach – odkryj szlaki turystyczne, noclegi, atrakcje, kulturę i historię. Zaplanuj z nami swoją podróż. Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama