Reklama

Reklama

Wrzuć plastikowe nakrętki i pomagaj. Obok urzędu gminy w Olszanicy znajduje się czerwone serce

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Kamil Mielnikiewicz

Wrzuć plastikowe nakrętki i pomagaj. Obok urzędu gminy w Olszanicy znajduje się czerwone serce - Zdjęcie główne

foto Kamil Mielnikiewicz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Niesienie pomocy poprzez zbieranie nakrętek stało się na przestrzeni ostatnich lat bardzo popularną formą wsparcia dla potrzebujących osób. Teraz każdy, kto będzie chciał pomóc, ma ku temu okazję również w Olszanicy.

Mieszkańcy, a także osoby przejeżdżające drogą między Ustrzykami Dolnymi a Leskiem od teraz mogą wrzucać nakrętki do wielkiego serca, które niedawno postawiono przy urzędzie gminy. Stało się to z inicjatywy Ośrodka Doskonalenia Kadr Służby Więziennej w Olszanicy w ramach współpracy z gminą.

Serce zostało wykonane przez osadzonych z Zakładu Karnego w Uhercach Mineralnych. To już kolejne takie przedsięwzięcie, ponieważ wcześniej miejsce przeznaczone do gromadzenia plastikowych nakrętek, które następnie miały trafić do osób potrzebujących pomocy ustawiono na terenie Ośrodka

- informuje ODKSW w Olszanicy.

Do akcji zbierania nakrętek zdążyliśmy już przywyknąć. Z racji faktu, że gromadzące je osoby nie ponoszą żadnych kosztów, ten sposób niesienia pomocy szybko zdobył popularność. Wiele osób, kierując się odruchem serca, zbiera nakrętki, by przekazać je na jakiś szczytny cel. Kwestia zbierania plastikowych nakrętek, choć może rodzić pytania, jest prostsza, niż mogłoby się wydawać. Zebrane nakrętki można sprzedać w punktach skupu surowców wtórnych. Te z kolei sprzedają je firmom, które ponownie je wykorzystują. Plastik z korków od butelek po zmieleniu przerabia się na granulat, który można ponownie wykorzystać w procesie produkcji. Zbieranie i recykling nakrętek są bardziej opłacalne niż zbieranie plastikowych butelek i sprzedawanie ich do skupów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy