reklama

Myczków. Noc w muzeum Bojków. Leśne opowieści, bieszczadzkie tajemnice i nie tylko [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

AktualnościW Muzeum Kultury Duchowej i Materialnej Bojków oraz Regionalnym Centrum Kultury w Myczkowie odbyła się kolejna edycja „Nocy w Muzeum Bojków”. Podczas wydarzenia nie zabrakło prelekcji, opowiadań, zwiedzenia oraz projekcji filmu. Jak co roku frekwencja dopisała.
reklama

„Noc w Muzeum Bojków” w Myczkowie to wydarzenie organizowane cyklicznie od 2016 roku w ramach „Europejskiej Nocy Muzeów”. Podczas tego przedsięwzięcia odbyło się spotkanie autorskie z dr. Łukaszem Bajdą, przewodnikiem beskidzkim, autorem bestsellerowych pozycji książkowych takich jak „Bieszczady, to co najważniejsze” oraz najbardziej znanym bieszczadzkim leśnikiem - Kazimierzem Nóżką, znanym przede wszystkim z serii książek „Zanim wyjdziesz w Bieszczady” czy „Niedźwiedzica z Baligrodu”.

Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie powstało dzięki staraniom Stanisława Drozda, historyka i pasjonata kultury ludowej. Miejsce to prezentuje kulturową różnorodność Bieszczadów, gromadzi przedmioty związane z dawnym życiem okolicznych wsi, dworów oraz miasteczek. Ponadto utrwala wiedzę na temat zwyczajów, obrzędów, tradycji i codziennej pracy ludzi minionej epoki. Szczególnie stara się jednak zachować pamięć o Bojkach, dawnych mieszkańcach Bieszczadów, którzy od przeszło pięciu stuleci wzbogacali barwny krajobraz etniczny tych ziem, a których historia została przerwana w połowie XX wieku. Pozostały po nich tylko nieliczne ślady ich bytności i zacierające się już wspomnienia.

reklama

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama