Reklama

Reklama

Miliony na nowe wozy strażackie dla OSP. Łącznie trzy pojazdy ratowniczo-gaśnicze trafią do bieszczadzkich jednostek

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Kamil Mielnikiewicz

Miliony na nowe wozy strażackie dla OSP. Łącznie trzy pojazdy ratowniczo-gaśnicze trafią do bieszczadzkich jednostek - Zdjęcie główne

Do jednostki OSP KSRG Stefkowa trafi nowy pojazd | foto Kamil Mielnikiewicz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Opublikowano listę Ochotniczych Straży Pożarnych, które otrzymają dofinansowanie do zakupu nowych wozów strażackich. Będą wśród nich samochody lekkie, średnie i ciężkie. Warto zauważyć, że beneficjentem tego wsparcia finansowego będą dwie jednostki z terenu powiatu leskiego oraz jedna z powiatu bieszczadzkiego.

„To ważny dzień dla ochotników” – podkreślił Maciej Wąsik, wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. MSWiA i Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej opublikowały listę jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które otrzymają łącznie 675 nowych pojazdów strażackich. Do jednostek OSP trafi 180 lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych, 417 średnich oraz 78 ciężkich.

Z opublikowanego na stronie MSWiA i Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej wykazu wynika, że 52 pojazdy trafią do jednostek w województwie podkarpackim. Łącznie 3 nowe pojazdy zasilą tabory OSP z terenu powiatów bieszczadzkiego i leskiego. Lekki pojazd ratowniczo-gaśniczy trafi do Polany, z kolei średnie samochody do Stefkowej i Myczkowa.

Ochotnicze Straże Pożarne w tym roku zostaną także wyposażone w inny sprzęt strażacki. Jak zapowiadano, na ten cel przekazanych ma zostać ponad 236 milionów złotych. Pozwoli to na zakup między innymi środków ochrony osobistej, w tym mundury, hełmy, buty ochronne; sprzętu łączności, uzbrojenia – pilarki do drewna i metalu oraz sprzętu ratowniczo-gaśniczego – pompy, węże.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy