Reklama

Reklama

Mija 5 lat od powstania żłobka w Ustrzykach Dolnych. Utworzenie takiego miejsca było odpowiedzią na oczekiwania społeczne

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Mija 5 lat od powstania żłobka w Ustrzykach Dolnych. Utworzenie takiego miejsca było odpowiedzią na oczekiwania społeczne - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Mija pięć lat od uroczystego otwarcia Żłobka Miejskiego w Ustrzykach Dolnych, czyli miejsca będącego odpowiedzią na oczekiwania społeczne. To placówka, która doskonale wspiera rodziców w opiece i edukacji najmłodszych mieszkańców.

Żłobek Miejski w Ustrzykach Dolnych był odpowiedzią na oczekiwania społeczne. Dzięki tej placówce edukacyjnej, otwartej w styczniu 2018 roku, rodzice mają możliwość pozostawienia tam swoich dzieci na czas pracy i jak się zauważa, jest to dla najmłodszych bardzo dobrze spędzone godziny. 

Panie opiekujące się dziećmi będącymi w wieku od 1 do 3 roku życia wykazują się dużą dozą kreatywności, a funkcje opiekuńcza, wychowawcza i edukacyjna są realizowane na bardzo wysokim poziomie. Nie dziwią więc pozytywne opinie, które panują wśród mieszkańców na temat żłobka, który może przyjąć maksymalnie 72 dzieci, z czego 24 miejsca zostały utworzone w 2022 roku

- mówi Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych.

Jak zaznacza burmistrz, wcześniej w gminie nie było miejsca, w których najmłodsi przebywaliby wspólnie pod opieką wykwalifikowanych opiekunów. Pomysł, który wszedł w fazę realizacji pięć lat temu, od tego czasu świetnie się sprawdza. Było to możliwe dzięki środkom własnym gminy Ustrzyki Dolne, dofinansowaniu otrzymanemu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego, a także rządowemu programowi „Maluch 2016”. Koszt budowy żłobka miejskiego wyniósł ponad 3 miliony złotych.

W styczniu 2018 roku żłobek mógł objąć opieką 45 dzieci, a w zeszłym roku liczba miejsc zwiększyła się do 72, a kadra wzrosła z kolei z liczby 18 do 23 osób personelu. Co więcej, zapisy do żłobka odbywają się przez cały rok. Aktualnie maluchy są podzielone na cztery grupy o wdzięcznych nazwach Ślimaczki, Jeżyki, Sówki i Rysie. Warto dodać, że placówka jest także gotowa na przyjmowanie dzieci z niepełnosprawnościami. Przez pięć lat jej funkcjonowania, z opieki skorzystało aż 205 dzieci z gminy Ustrzyki Dolne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy