reklama

Gmina Lesko stawia na rozwój budownictwa mieszkaniowego. W mieście ma powstać „Osiedle Młodych”

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Urząd Miasta i Gminy Lesko

Gmina Lesko stawia na rozwój budownictwa mieszkaniowego. W mieście ma powstać „Osiedle Młodych” - Zdjęcie główne

Planowane „Osiedle Młodych” w Lesku. | foto Urząd Miasta i Gminy Lesko

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Problem z mieszkaniami to dzisiaj bardzo istotna sprawa. Tak zwane własne cztery kąty są podstawą dobrego życia, a zarazem największą trudnością dla młodych, którzy wkraczają w dorosłość. „Państwo i samorządy są od tego, aby wspierać takie osoby” – podkreśla poseł Bartosz Romowicz. Na rozwój budownictwa mieszkaniowego liczy wiele samorządów, w tym gmina Lesko i gmina Zagórz.

Jednym ze sposobów na rozwój budownictwa mieszkaniowego jest Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa, której pomysłodawca był między innymi Jarosław Gowin. Niestety początkowa faza realizacji tego projektu nie powiodła się, jednak nowy rząd, a przede wszystkim prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości musi zmodyfikować wiele kwestii, by program był efektywny, czego dowodem będzie jak najszybsze powstawanie mieszkań. Na takim rozwoju zależy wielu samorządom, w tym gminie Lesko i gminie Zagórz, które już teraz przygotowały plany zagospodarowania przestrzennego i wstępne dokumentacje projektowe. W czwartek (28 marca) odbyła się konferencja prasowa poświęcona temu tematowi.

Nowe mieszkania w Lesku

Mieszkania i rozwój mieszkalnictwa na naszym terenie, w tych mniejszych ośrodkach właśnie jak Lesko i Zagórz są elementem bardzo istotnym. Wiemy, że mieszkańcy oczekują na tę budowę, jednak zdajemy sobie sprawę, że bez dofinansowania z budżetu państwa, naszym samorządom trudno będzie te inwestycje wykonywać

– mówił Adam Snarski, burmistrz Leska.

Fot. Urząd Miasta i Gminy Lesko

Jak przekazał włodarz, budowa „Osiedla Młodych” ma zostać zrealizowana w okolicy Komendy Powiatowej Policji w Lesku. Wstępnie miałoby to być od 30 do 50 lokali, które byłyby pod wynajem na preferencyjnych warunkach i cenach. Warto dodać, że zazwyczaj przy tego typu projektach, po około 30 latach mieszkanie przechodzi w pełni na własność właściciela.

Ważna jest współpraca

Obecny na miejscu, Łukasz Bałajewicz, prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości poinformował, że wspólnie z Ministerstwem Rozwoju Technologii i Ministerstwem Funduszy opracowywane są zasady wspierania budownictwa mieszkaniowego, budownictwa czynszowego oraz komunalnego.

Zapoznałem się z potrzebami samorządu Leska i Zagórza. Problemy, które przedstawili mi włodarze tych obu gmin są podstawą do tego, by ująć je w naszym programie. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie zostaną przedstawione nowe zasady i będziemy mogli wesprzeć te wszystkie działania

– podkreślił Łukasz Bałajewicz.

Fot. Facebook/Bartosz Romowicz

Poseł Bartosz Romowicz, a wcześniej burmistrz Ustrzyk Dolnych zwrócił uwagę na bardzo ważną kwestię mówiącą o tym, że państwo powinno ściśle współpracować z samorządami.

Same samorządy nie są w stanie rozwiązać problemów z mieszkaniami z racji kosztów budowy, ale też mieszkańcy nie są w stanie w stu procentach finansować swoich mieszkań. Myślę, że przy dobrej współpracy jesteśmy w stanie zrealizować ten projekt po to, by młodzi ludzie chcieli zostawać na tych terenach

– dodał poseł.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy