Reklama

Reklama

Dwa nowoczesne samochody ratowniczo-gaśnicze trafiły do strażaków z Ustrzyk Dolnych. Nowe pojazdy zasiliły także jednostki z Lutowisk czy Ropienki [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Państwowa Straż Pożarna w Ustrzykach Dolnych ma dwa nowe samochody ratowniczo-gaśnicze. Wysłużony sprzęt, który dotychczas służył zawodowym strażakom trafi do bieszczadzkich jednostek OSP, między innymi do Lutowisk i Ropienki.

Na placu przed budynkiem Fanto w Ustrzykach Dolnych odbyło się uroczyste przekazanie dwóch nowoczesnych samochodów ratowniczo-gaśniczych dla miejscowej Państwowej Straży Pożarnej. Od teraz ustrzyccy strażacy będą mieli do dyspozycji pojazdy marki: GBA 3/16 Renault D16 oraz GCBA 5/32 Man TGM. Dwa nowe wozy zastąpią dotychczasową flotę, która będzie służyć druhom z ochotniczych jednostek w Lutowiskach i Ropience. Do tej pierwszej miejscowości trafi Scania, z kolei do drugiej Star Man. Ponadto OSP Ustrzyki Dolne i OSP Wojtkowa zostały zaopatrzone w samochody operacyjne Citroen C5 i Ford Mondeo.

Niezmiernie się cieszę z podniesienia bezpieczeństwa mieszkańców, szczególnie w rejonie Bieszczadów, czyli miejsca tak chętnie odwiedzanego przez turystów

- podkreślił wicemarszałek Piotr Pilch.

Poseł Tadeusz Chrzan dodał, że dzięki nowym pojazdom akcje będą mogły być bezpieczniejsze, zarówno dla strażaków, jak i tych osób, które potrzebują ratunku.

Zawsze mówię z wdzięcznością o strażakach, którzy ratują nasze życie, zdrowie i mienie

- dodał.

Dla ochotniczek jednostek z Lutowisk i Ropienki to ogromne wydarzenie, gdyż dotychczasowe, posiadane przez nich pojazdy miały już swoje lata, a te nowe, jak sami podkreślają druhowie – pozwolą jeszcze skuteczniej działać.

Dwa nowe samochody ratowniczo-gaśnicze, MAN oraz Renault kosztowały blisko 2,5 miliona złotych.

W uroczystości uczestniczyli: posłowie na Sejm RP Piotr Babinetz, Tadeusz Chrzan; Piotr Pilch, wicemarszałek województwa podkarpackiego; nadbryg. Andrzej Babiec, podkarpacki komendant wojewódzki PSP; Adam Skiba, prezes WFOŚIGW w Rzeszowie; Marek Andruch, starosta bieszczadzki; Artur Woźny, wicestarosta bieszczadzki; Bartosz Romowicz, burmistrz Ustrzyk Dolnych oraz przedstawiciele władz samorządowych i jednostek OSP z powiatu bieszczadzkiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy