Reklama

Reklama

Droga pomiędzy Załużem a Leskiem zostanie wyremontowana. Na tą inwestycję czekano bardzo długo

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności

Na ten moment czekano bardzo długo. Po wielu staraniach, droga na odcinku Załuż – Manasterzec przejdzie generalny remont. Inwestycja znalazła się na liście w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Długo wyczekiwany moment

Prezes Rady Ministrów zatwierdził listy zadań powiatowych i gminnych do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w ramach naboru wniosków na 2022 rok. Wśród beneficjentów znalazł się również Powiat Sanocki, na terenie którego wyremontowana zostanie droga w miejscowości Załuż, prowadząca w kierunku Leska.

Odcinek drogi powiatowej z Załuża do Leska to bardzo ważny szlak turystyczny, łączący drogę krajową nr 28 z drogą krajową nr 84. W okresie letnim jest ona jedną z alternatywnych tras w Bieszczady, stąd też dziennie przejeżdżają tamtędy setki samochodów.

O nową nawierzchnię starano się od dawna

Nawierzchnia drogi spod parkingu przy Górze Sobień do Załuża wymagała już od dawna pilnej naprawy. W związku z tym wielokrotnie starano się o pozyskanie potrzebnych środków na realizację tego zadania. Niestety wszystkie projekty były odrzucane.

Wsparcie rządowe na realizację zadania

Wsparcie rządowe uzyska 2 328 zadań, w tym 630 powiatowych i 1 698 gminnych. Dzięki temu planowana jest budowa, przebudowa lub remont 3,8 tys. km dróg: 1,95 tys. km powiatowych i 1,85 tys. km gminnych. Na dofinansowanie zadań gminnych trafi 1 516 mln zł, na zadania powiatowe przeznaczonych zostało 1 213 mln zł, wartość dofinansowania zadań na drogach obronnych to 500 mln zł.

W województwie podkarpackim limit na dofinansowanie zadań, realizowanych przez samorządy wyniesie 201,42 mln zł. Rozłoży się to na 93,15 mln zł na zadania powiatowe oraz 108,27 mln zł na zadania gminne. Wsparcie uzyska 108 zadań: 33 powiatowe i 75 gminnych, co pozwoli na budowę, przebudowę lub remont 230 kilometrów dróg: 121 km powiatowych i 109 km gminnych.

Zdjęcie główne: Kamil Mielnikiewicz

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy