Reklama

Reklama

Czy w Ustrzykach Dolnych powstanie oświetlenie boiska treningowego na stadionie miejskim? O tym zadecydują mieszkańcy gminy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: MKS Arłamów Ustrzyki Dolne | Facebook

Czy w Ustrzykach Dolnych powstanie oświetlenie boiska treningowego na stadionie miejskim? O tym zadecydują mieszkańcy gminy - Zdjęcie główne

zdjęcie podglądowe | foto MKS Arłamów Ustrzyki Dolne | Facebook

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności Klub MKS Arłamów Ustrzyki Dolne chce, by na boisku treningowym stadionu miejskiego powstało oświetlenie. Jak argumentuje, takie działania mają rozwiązać problemy dostępu do infrastruktury sportowej po zmroku. Żeby doszło do realizacji tego projektu potrzebne są głosy w Budżecie Obywatelskim Gminy Ustrzyki Dolne na rok 2023.

Klub MKS Arłamów ma w planach wykonać oświetlenia trawiastego boiska piłkarskiego o wymiarach 96 metrów długości i 50 metrów szerokości, gdzie doprowadzona zostanie instalacja elektryczna, a także zainstalowane będą cztery 14-metrowe maszty wraz z fundamentami, belkami i 20 oprawami oświetleniowymi LED o mocy 400 W. Zadanie ma na celu rozwiązać problemy dostępu do infrastruktury sportowej po zmroku.

W gminie Ustrzyki Dolne nie ma żadnego oświetlonego pełnowymiarowego boiska piłkarskiego, z którego w godzinach wieczornych mogliby skorzystać jej mieszkańcy. Piłka nożna to najbardziej popularna dyscyplina sportowa w Polsce, która także tutaj ma wielu zwolenników

- mówi Kamil Gołąbek, prezes zarządu MKS-u Arłamów Ustrzyki Dolne.

Jak zauważa prezes klubu, popularność tej dziedziny sportu sprawia, że zaczyna brakować miejsca, aby ją uprawiać. Hala sportowa oraz boisko orlik mają ograniczoną pojemność i terminy dostępności, tym bardziej, że zarówno dzieci, jak i dorośli mogą grać w piłkę głównie po lekcjach lub po pracy. Wyklucza to w dużej mierze boiska trawiaste Stadionu Miejskiego w Ustrzykach Dolnych z użytku.

Oświetlenie boiska bocznego, znacząco poprawi sytuację i pozwoli na optymalne wykorzystanie tej przestrzeni. Na realizacji zadania zyskają wszyscy mieszkańcy gminy, którzy w systemie rezerwacji będą mogli zapisać się i skorzystać z boiska w niedostępnych dotychczas godzinach

- dodaje.

Aby mogło dojść do realizacji tego projektu potrzebne są głosy w Budżecie Obywatelskim Gminy Ustrzyki Dolne na rok 2023. Mogą je oddać tylko mieszkańcy gminy. Jednym ze sposobów głosowania jest formularz internetowy, który znajduje się pod tym linkiem. Głosowanie trwa do 15 stycznia.

Oprócz budowy oświetlenia boiska treningowego na stadionie miejskim, mieszkańcy mogą zagłosować również na remont świetlicy wiejskiej w Równi, utworzenie Ogrodu Relaksacyjnego „Oddech Bieszczadów” oraz chodnika pomiędzy ulicą Łukasiewicza a ulicą Gombrowicza w Ustrzykach Dolnych, utwardzenie drogi dojazdowej oraz parkingu przy świetlicy wiejskiej i OSP Zawadka, a także na działania prowadzące do poprawy infrastruktury cmentarza w miejscowości Równia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy