Reklama

Charytatywny bieg na Wyspie Energetyk w Polańczyku. Rozpoczęły się zapisy do wzięcia udziału w wydarzeniu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Charytatywny bieg na Wyspie Energetyk w Polańczyku. Rozpoczęły się zapisy do wzięcia udziału w wydarzeniu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności

Rozpoczęły się zapisy na VI Charytatywny Cross PGE Energia Odnawialna na Wyspie Energetyk w Polańczyku. W tym roku - 27 sierpnia - uczestnicy zawodów pobiegną, by pomóc niepełnosprawnym dzieciom ze Stowarzyszenia „Promyk Nadziei” w Ustrzykach Dolnych.

Cross PGE Energia Odnawialna na Wyspie Energetyk

To jeden z najciekawszych biegów przełajowych w Polsce. Trasa przygotowana jest przez Izabelę Zatorską, multimedalistkę Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata w biegach górskich przebiega leśnymi ścieżkami Wyspy Energetyk otoczonej wodami Jeziora Solińskiego.

W programie przewidziane są trzy konkurencje: Bieg Główny na dystansie blisko 10 kilometrów (trzy pętle po około 3,2 kilometra), Nordic Walking (dwie pętle po około 3,2 kilometra) oraz Bieg dla Wczasowiczów (około 3,2 kilometra). Na najmłodszych czekają biegi na Górkę Widokową i biegi rodzinne.

Bieg w malowniczym otoczeniu

Bieg w Polańczyku od lat cieszy się bardzo dobrą opinia wśród zawodników. Biegacze chwalą go za malowniczą, wymagającą trasę, świetną organizację, atrakcyjne nagrody, oraz przyjazną, rodzinną atmosferę. Na starcie crossu stawali utytułowani biegacze z kraju i zagranicy z aktualnym mistrzem Polski w biegach górskich w stylu anglosaskim Sylwestrem Lepiarzem na czele.

Bieg o wymiarze charytatywnym

Jednak to nie wynik sportowy jest najważniejszy w imprezie na Wyspie Energetyk. Głównym celem zawodów jest zbiórka pieniędzy na cele charytatywne. Tym razem uczestnicy zawodów pobiegną, by pomóc Stowarzyszeniu na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej „Promyk Nadziei” w Ustrzykach Dolnych. Jest to organizacja, która od ponad 20 lat wspiera niepełnosprawne umysłowo dzieci i młodzież z terenu Bieszczadów. Zebrane podczas biegu pieniądze w całości zostaną przeznaczone na sfinansowanie specjalistycznej rehabilitacji 24 podopiecznych stowarzyszenia.

Na zawody można się zapisywać do 24 sierpnia 2022 roku poprzez stronę internetową www.timekeeper.pl. Warto to zrobić jak najszybciej, ponieważ w crossie – ze względu bezpieczeństwa – będzie mogło wystartować jedynie 200 osób.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE