reklama
reklama

Brytyjczycy zachwyceni Bieszczadami. Zwrócili szczególną uwagę na jeden fakt

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Marek Zielonka

Brytyjczycy zachwyceni Bieszczadami. Zwrócili szczególną uwagę na jeden fakt - Zdjęcie główne

Brytyjczycy zachwyceni Bieszczadami | foto Marek Zielonka

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

AktualnościWśród islandzkich pustkowi, rumuńskich lasów i chorwackich wysp jedno z polskich pasm górskich zyskało szczególne uznanie. Brytyjski „The Guardian” opublikował zestawienie dzikich miejsc w Europie polecanych przez swoich czytelników. Wśród nich znalazły się Bieszczady.
reklama

Brytyjski dziennik „The Guardian” opublikował zestawienie najbardziej „dzikich” i nieodkrytych miejsc w Europie, polecanych przez swoich czytelników. Artykuł zatytułowany „Jeśli kochasz przygodę, ale nie lubisz turystów: ulubione dzikie miejsca czytelników w Europie” wskazuje na kierunki, które – mimo swojej atrakcyjności – nie zostały jeszcze przejęte przez masową turystykę. W gronie tych miejsc znalazły się również Bieszczady, które nie od dziś kojarzą się z bogactwem przyrody i kontaktem z naturą.

Zachwyt nad krajobrazem i dziką fauną

Jedną z osób, które podzieliły się swoimi doświadczeniami na łamach brytyjskiego dziennika, była czytelniczka Josie, która w 2022 roku uczestniczyła w trzydniowej wyprawie po Bieszczadach. Wspominając swój pobyt, opisała go jako niesamowite doświadczenie. Wskazała na przepiękne krajobrazy oraz wyjątkową różnorodność fauny – od żubrów i jeleni, przez wilki i rysie, aż po niedźwiedzie i dziki. Według relacji Josie, trasa wiodła między innymi przez zarośnięte sady oraz tereny, które pozostały opuszczone po II wojnie światowej. To właśnie ten element – obecność śladów historii przenikającej się z dziką przyrodą – czyni Bieszczady wyjątkowym miejscem, które działa na wyobraźnię.

reklama

Na równi z Islandią, Sardynią i francuskim wybrzeżem

W zestawieniu „The Guardian” znalazły się także inne nieoczywiste kierunki podróży: islandzka pustynia z czarnym piaskiem, rumuńskie lasy, wyspa Stora Karlso w Szwecji, chorwacka Lastavo, a także mniej znane regiony Sardynii i francuskiego Hyères. Obecność Bieszczadów w takim gronie jest nie tylko wyróżnieniem, ale też potwierdzeniem rosnącego znaczenia regionu na europejskiej mapie turystyki przyrodniczej.

reklama

Nie tylko miejsce na mapie, ale przestrzeń emocji

Bieszczady od lat mają w Polsce status miejsca szczególnego. Dla wielu są synonimem ucieczki od cywilizacji, samotności, a także przestrzenią wolności. Jak informuje Onet, znana podróżniczka Elżbieta Dzikowska w rozmowie z wydawnictwem Pascal przyznała, że to właśnie Bieszczady wywołują w niej największe emocje. Choć zwiedziła Peru, Meksyk, Tybet czy Zimbabwe, to właśnie te polskie góry nazwała najpiękniejszymi na świecie.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
logo