Reklama

Reklama

Bieszczadzcy pogranicznicy zatrzymali na granicy studenta, który posługiwał się fałszywym dokumentem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Bieszczadzcy pogranicznicy zatrzymali na granicy studenta, który posługiwał się fałszywym dokumentem - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności

Od początku roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili prawie 70 fałszywych praw jazdy. Tym razem falsyfikatem posłużył się student z Turkmenistanu.

Do zdarzenia doszło na drogowym przejściu granicznym w Korczowej, gdzie do odprawy na wjazd do Polski zgłosił się 28-letni obywatel Turkmenistanu. Mężczyzna na co dzień studiuje ekologię na Ukrainie. Kierujący oplem na ukraińskich numerach rejestracyjnych przedstawił do kontroli prawo jazdy, które od razu wzbudziły podejrzenia mundurowych. Podczas weryfikacji dokument wydany rzekomo w Turkmenistanie okazał się w całości podrobiony, potwierdziła to analiza wykonana na specjalistycznym sprzęcie.

Cudzoziemiec, który twierdził, że chcę wjechać do Polski w celu podjęcia dalszej nauki, przyznał się do popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddał się karze grzywny w wysokości 800 złotych. Nie posiadał też wizy ani innego ważnego dokumentu uprawniającego go do wjazdu na terytorium RP. W związku z czym został zawrócony na Ukrainę.

Zdjęcie główne: BiOSG

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE