Reklama

Reklama

Deszczowa aura w Bieszczadach. Po opadach na szlakach turystycznych może być ślisko

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Deszczowa aura w Bieszczadach. Po opadach na szlakach turystycznych może być ślisko - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności

Dzisiejsze przedpołudnie mija pod znakiem pochmurnego nieba i opadów deszczu. Z uwagi na to, niektóre szlaki turystyczne w Bieszczadach mogą być śliskie i błotniste. Wybierając się w góry należy pamiętać, że niesprzyjające warunki mogą utrzymać się do wieczora.

Do godzin wieczornych prognozowane są opady deszczu, a miejscami może nawet zagrzmieć. Podczas dzisiejszych wypraw w góry należy być przygotowanym na załamanie pogody i związane z tym konsekwencje. Maksymalna temperatura w Ustrzykach Górnych, Wetlinie czy Cisnej wyniesie dzisiaj od 16 do 18 stopni Celsjusza. W razie możliwych burz, trzeba unikać otwartych przestrzeni. Jak zauważają ratownicy bieszczadzkiej grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, nie chrońmy się pod pojedynczymi drzewami.

Po ostatnich opadach deszczu na szlakach jest ślisko, mokro i błotniście. W związku z tym prosimy o zachowanie ostrożności

Przed każdą wyprawą należy zabrać ze sobą kaloryczne jedzenie, napoje, płaszcz przeciwdeszczowy oraz odpowiednie obuwie i odzież. Ponadto nie można zapomnieć o naładowanym telefonie komórkowym z zainstalowaną aplikacją „Ratunek”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE