reklama

Bieszczady. W Stężnicy policjanci wraz ze strażą rybacką doskonalili umiejętności z zakresu topografii i jazdy na quadach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Aktualności
reklama

Na terenie ośrodka „Osada Ostoja” w Stężnicy w Bieszczadach przeprowadzono trzydniowe szkolenie podczas którego policjanci wraz ze strażą rybacką doskonalili umiejętności prowadzenia pojazdów typu quad i buggy. Ponadto utrwalili wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy w sytuacji wypadków komunikacyjnych, w trudno dostępnych terenach górskich.

Jedną z części szkolenia były zajęcia w terenie, które przeprowadził licencjonowany instruktor jazdy na quadach – Tomasz Kudełka, zwycięzca prestiżowych zawodów Race to Hell 2021. Uczestnicy wzięli udział między innymi w ćwiczeniach z topografii, terenoznawstwa, orientacji w terenie, posługiwania się mapą i kompasem, organizowanych przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie i instruktorów Bieszczadzkiego Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Fot. mł.asp. Tomasz Wojtanowski / Wydział Prewencji KMP Rzeszów
W trakcie zajęć doskonalono umiejętności w zakresie techniki jazdy pojazdami typu quad i buggy. Skupiono się na poprawnej pozycji w trakcie korzystania ze sprzętu tj.: ułożenie rąk, nóg, głowy, a także balansowania ciałem. Uczestnicy szkolenia utrwalali również wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy w sytuacji wypadków komunikacyjnych pojazdów terenowych, w trudno dostępnych terenach górskich

- informuje mł.asp. Tomasz Wojtanowski z Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie.

Szkolenia z obsługi aplikacji "Ratunek"

Ratownicy Bieszczadzkiego Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przeprowadzili szkolenie z obsługi aplikacji ”Ratunek”. Pokazali również, jak za pomocą quadów i wózka transportowego, wykonać ewakuację osób poszkodowanych z trudnego terenu.

W trakcie zajęć przeprowadzono pozorowane akcje poszukiwawczo-ratownicze z wykorzystaniem quadów służbowych. Zadaniem uczestników było między innymi odebranie zgłoszenia z aplikacji „Ratunek”, ustalenie lokalizacji oraz odnalezienie osób poszkodowanych. Następnie udzielenie im pierwszej pomocy, przetransportowanie w bezpieczne miejsce i przekazanie odpowiednim służbom. Jednym z zadań było udzielenie pomocy dwóm poszkodowanym, którzy brali udział w symulacji wypadku quada nad urwiskiem w lesie.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama