Pierwsze miesiące każdego roku to czas podsumowań i zebrań sprawozdawczych za minione 12 miesięcy w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych. Do takiego spotkania doszło wczoraj w Olszanicy.

W zebraniu wzięli udział strażacy miejscowej jednostki, członkowie nowo założonej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz komendant Powiatowy PSP w Lesku st. bryg. Jacek Dydek. Oprócz sprawozdania za 2021 rok, był to moment zmian na stanowisku prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Olszanicy. Z pełnionej funkcji zrezygnował Rafał Kuc, a jego miejsce zajął druh Marcin Pancerz.

Rafał Kuc stał na czele jednostki przez 12 lat. Na przestrzeni tego czasu zmienił wyobrażenia o szeregach OSP, pomógł wyremontować świetlicę oraz garaże. Ponadto dzięki wielu staraniom przysłużył się pozyskaniu nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego, sprzętu wykorzystywanego na akcjach, a przede wszystkim w skuteczny sposób potrafił zachęcić wiele osób do wstąpienia w szeregi jednostki.

Serdeczne Bóg zapłać za włożone serce i zaangażowanie. Poprzeczka została zawieszona wysoko, ale nowy Prezes równie wysoko ją utrzyma

– czytamy w mediach społecznościowych OSP Olszanica.

Zdjęcie główne: OSP Olszanica | Facebook