Po blisko 3 latach pracy, Elżbieta Kwiatanowska-Nawrocka zrezygnowała z funkcji prezesa Spółki Sport Lesko. W związku z tym ogłoszono konkurs, z którego Rada Nadzorcza wyłoniła najlepszą kandydaturę.

Elżbieta Kwiatanowska-Nawrocka objęła funkcję prezesa zarządu Spółki Sport Lesko blisko 3 lata temu. Na przestrzeni tego czasu włożyła wiele pracy w rozwój leskiego basenu. Przejawiało się to między innymi poprzez wprowadzanie różnego rodzaju wydarzeń, imprez sportowych czy kulturalnych. W okresie pandemii, kiedy wiele organizacji zmagało się z ogromnymi problemami, prezes Nawrocka pozyskała środki zewnętrzne, które pozwoliły na prowadzenie basenu Aquarius bez żadnych zakłóceń.

Staram się zrozumieć decyzję Pani prezes, jednak warto podkreślić, że pewne rzeczy w życiu się kończą, pewne zaczynają

– mówi Adam Snarski, burmistrz Leska.

Konkurs na stanowisko prezesa

Po złożonej rezygnacji z pełnionego stanowiska, Rada Nadzorcza Spółki Sport Lesko przeprowadziła konkurs na wakatujące miejsce. Swoje zainteresowanie podjęciem funkcji prezesa wyraziło dwóch kandydatów, którzy na co dzień nie zamieszkują miejscowej gminy. Ostatecznie po prezentacji podjęto decyzję o wyborze Dariusza Blicharza, który w swojej karierze zawodowej może pochwalić się prawie 24-letnim doświadczeniem na stanowisku prezesa jednej ze spółek. Nowy włodarz leskiego basenu ukończył Akademię Ekonomiczną w Krakowie, a na co dzień mieszka w Mielcu.

Kiedy powoływałem na to stanowisko prezes Nawrocką, zwracałem uwagę na to, by była to osoba z tego terenu. Zawsze jednak liczy się fachowość, rzetelność, merytoryczność i doświadczenie. Kandydaci, którzy złożyli podania są spoza Leska, ale cechuje ich długoletnie doświadczenie. Cieszę się z faktu tego wyboru, ponieważ nowy prezes deklaruje, że zamieszka na terenie gminy Lesko

– dodaje burmistrz Snarski.

Fot. UMiG Lesko

Elżbieta Kwiatanowska-Nawrocka pogratulowała objęcia stanowiska i życzyła dużo sukcesów, siły i determinacji. Ponadto poprosiła o dobre zarządzanie spółkę, by basen bezustannie był dostępny dla mieszkańców i turystów. Głos zabrał również nowo wybrany prezes.

Chciałbym podkreślić, że jestem gotowy do kontynuacji powierzonego mi zadania i stanowiska. Liczę, że mieszkając tutaj wtopię się w społeczność lokalną. Jest to dla mnie bliski rejon, ponieważ do niedawna przebywałem i pracowałem w tym miejscu. Mam nadzieję, że będę pomocny w działaniach na rzecz mieszkańców, a także wspólnie będziemy kreować odpowiednią jakość usług oferowanych przez spółkę w zakresie rekreacji sportu i kultury

– powiedział Dariusz Blicharz.

Oficjalnie nowy prezes rozpocznie prace wraz z dniem 1 maja 2022 roku.

Zdjęcie główne: UMiG Lesko