Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w miejscowości Wolica, w gminie Bukowsko. 15-latek kierujący motocyklem crossowym zjechał z jezdni i uderzył w przydrożny znak. W wyniku poniesionych obrażeń przetransportowano go do szpitala.

Zderzenie motocykla i samochodu

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 14:30, w miejscowości Wolica w gminie Bukowsko. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem marki Renault skręcając w lewo, prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu w przeciwnym kierunku motocykliście. W wyniku tego 15-latek kierujący jednośladem zjechał z jezdni i uderzył w przydrożny znak. Doznane obrażenia były na tyle poważne, że nastolatek został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego renaultem. Badanie wykazało, że 49-letni mieszkaniec powiatu sanockiego był trzeźwy.

Brak uprawnień do kierowania motocyklem

W toku czynności funkcjonariusze ustalili, że 15-latek nie posiada uprawnień do kierowania tego typu pojazdami, a motocykl nie był zarejestrowany i dopuszczony do ruchu. Nie miał także obowiązkowego ubezpieczenia OC. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie nastolatka 0,5 promila alkoholu.

Zebrany materiał dowodowy posłuży do ustalenia szczegółowych okoliczności i przyczyn tego zdarzenia. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji w Bukowsku.

/KPP Sanok/

Zdjęcie główne: KPP Sanok